پیشرفت 81 درصدی طرح توسعه بندر شهید بهشتی چابهار

مدیر کل اداره بنادر و دریانوردی استان سیستان و بلوچستان از بهره برداری فاز یک طرح توسعه بندر شهید بهشتی چابهار تا دو ماه آینده خبر داد.
به گزارش فرینا به نقل از مانا، بهروز آقایی گفت: انتظار می رود تا پایان سال جاری شاهد بهره برداری کامل از فاز یک طرح توسعه بندر شهید بهشتی چابهار باشیم.

وی ادامه داد: بر اساس برنامه ریزی های صورت گرفته مراسم افتتاح این پروژه عظیم ملی با حضور رئیس جمهور صورت خواهد گرفت.

مدیر کل اداره بنادر و دریانوردی استان سیستان و بلوچستان یادآور شد: بهره برداری از فاز یک طرح توسعه بندر شهید بهشتی باعث تحول اساسی در فعالیت های دریانوردی منطقه خواهد شد.

وی همچنین بر نقش موثر افتتاح این پروژه بر فعالیت های دریانوردی به ویژه با کشورهای هندوستان، افغانستان و پاکستان تاکید کرد.

این مقام مسئول در استان سیستان و بلوچستان خاطرنشان ساخت: همچنین ماه گذشته، اعضای کمیسیون اصل نود مجلس شورای اسلامسی از طرح توسعه بندر شهید بهشتی در چابهار بازدید به عمل آوردند که این امر برای ما بسیار حائز اهمیت بود.

 

مدیر کل اداره بنادر و دریانوردی استان سیستان و بلوچستان یادآور شد: از سوی دیگر ، مشاور رئیس جمهور و دبیر شورای عالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی کشور به همراه معاون تولید و صادرات و فناوری دبیر خانه شورای عالی مناطق آزاد نیز اواخر ماه گذشته از طرح توسعه بندر شهید بهشتی بازدید کردند.

به گفته وی، طی این بازدید ها روند پیشرفت پروژه ها و موضوعات فنی و عملیاتی از سوی مسئولان اداره بنادر و دریانوردی استان برای آنها تشریح شد.

آقایی با اشاره به اینکه هم اکنون طرح توسعه بندر شهید بهشتی چابهار با پیشرفت 81 درصدی همراه است، بیان کرد: پیش بینی می شود ظرف یک ماه آینده تجهیزات بندری شامل سه دستگاه جرثقیل موبایل ساحلی 80 تن، دو دستگاه جرثقیل موبایل ساحلی 140 تن، سه دستگاه جرثقیل موبایل محوطه ای 50 تن، یک دستگاه جرثقیل موبایل محوطه ای 130 به این بندر انتقال یابد.

این مقام مسئول در استان سیستان و بلوچستان همچنین به برگزاری نشست مشترک با رئیس اتاق بازرگانی ایران و چین و ایران و روسیه اشاره کرد و گفت: در این جلسه بر سرمایه گذاری های بخش های خصوصی چین و روسیه در بندر چابهار و بهره گیری از قابلیت های انتقال کالاهای ترانزیتی از طریق این بندر تاکید شد. 

امتیاز به خبر :

آخرین اخبار آرشیو