بازدید مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش از خانه های کارگری و کمپ سحر

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش از خانه های کارگری صفین و کمپ سحر بازدید و دستور بررسی و پیگیری مشکلات این مناطق را طبق ضوابط صادر کرد.

به گزارش فرينا، علي اصغر مونسان به همراه جمعی از معاونان و مدیران این سازمان از خانه های کارگری در منطقه صفین و کمپ کارگری سحر بازید کرد و در جریان مشکلات  این مناطق قرار گرفت.

مونسان پس از بازدید از این مناطق، وضعیت کمپ سحر را به نسبت سایر کمپ های کارگری اعم از کمپ معمار و صبا بهتر ارزیابی کرد و گفت: مقرر شد تا برخی از مشکلات بحق ساکنان این منطقه بررسی و طبق ضوابط رفع شود.

وی در خصوص فضاهای فرهنگی موجود در کمپ سحر افزود: پس از بازدید از فرهنگسرای این منطقه، مقرر شد تا معاونت فرهنگی و اجتماعی فرهنگسرای این منطقه را جهت رفاه حال کودکان و نوجوانان ساکنان این منطقه تقویت کند. همچنین دستور احداث یک مکان جدید فرهنگی دیگر نیز با هدف خدمات رسانی به خانواده های کارگران  به معاونت عمرانی و زیر بنایی سازمان صادر شد.

مديرعامل سازمان منطقه آزاد كيش با بیان اینکه طرح مسکن سبز با 400 واحد مسکونی در جنوب شرق جزیره برای اسکان کارگران احداث می شود، گفت:  اقدامات اولیه در رابطه با اجرای طرح مسکن سبز با سرمایه گذار مربوطه در حال انجام است که تا پایان سال جاری به عقد قرار داد منجر می شود. با احداث این طرح، ساکنان کمپ معمار و صبا به این منطقه منتقل می شوند.

مونسان در خصوص غربالگری افراد معتاد افزود: در سامانه اشتغال جزیره برای دریافت کارت اشتغال، یکی از اقداماتی که انجام می شود، بررسی وضعیت سلامت کارگران است. افراد معتاد نمی توانند این کارت را دریافت کنند.

وی ادامه داد: سامانه اشتغال توسط معاونت فرهنگی و اجتماعی کیش طراحی شده است و از این پس تمام افرادی که در  جزیره کیش به فعالیت مشغول هستند موظف به ثبت اطلاعات خود در این سامانه و دریافت کارت اشتغال هستند و با کسانی که این کارت را دریافت نکنند برخورد خواهد شد.

مرخصی، بیمه و حق اولاد، عدم دریافت پاداش و تشویقی در مناسبت هایی چون روز کارگر، مرخصی اجباری از سوی پیمانکاران، نظافت، بهداشت و سم پاشی محل سکونت، کمبود امکانات رفاهی مانند کولر و آبگرمکن، کمک هزینه سفر، ساماندهی کمپ سحر، تعمیرات منازل مسکونی، پرداخت به موقع حقوق توسط پیمانکاران  و حقوق سنواتی، همسانی در بهره برداری از برخی تسهیلات سازمان به کارگران  از جمله تسهیلات ورزشی، رفاهی و وام های ضروری کم بهره، کمبود کتابخانه برای بزرگسالان ساکن در کمپ، کمبود مربی در فرهنگسرای واقع در کمپ از جمله مشکلاتی بود که در بازدید از خانه کارگری صفین و کمپ سحر توسط کارگران مطرح شد.

شایان ذکر است، در خانه کارگری منطقه صفین 100 نفر از کارگران کیش زندگی می کنند و کمپ سحر نیز با گذشت 20 سال از ساخت این کمپ دارای دو بخش متاهلی و یک بخش مجردی لست که تعداد 1250 نفر از کارگران فضای سبز و خدمات شهری، حفاظت فیزیکی و کارگران برخی از بازار های جزیره دراین کمپ سکونت دارند.


برچسب ها : منطقه آزاد كيش
امتیاز به خبر :

آخرین اخبار آرشیو