شهرک شیلات در منطقه آزاد چابهار ایجاد می شود

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد چابهار گفت: شهرک شیلاتی به مساحت 50 هکتار در محدوده منطقه آزاد چابهار ایجاد می شود تا از این طریق بتوان به توسعه اقتصادی و تجاری منطقه کمک شایانی کرد.

به گزارش فرینا به نقل از ایرنا، عبدالرحیم کردی اظهار داشت: توجه به بخش شیلات و ایجاد شهرک شیلاتی علاوه بر ایجاد اشتغال و توسعه منطقه منجر به افزایش چشمگیر تولید انواع آبزیان دریایی می شود.
وی استفاده از فناوری در آبزی‌ پروری را مورد تاکید قرار داد و افزود: در آینده ‌ای نزدیک شاهد تولید میگو در منطقه آزاد چابهار با حداکثر بهره وری، ایجاد اشتغال و ارز آوری خواهیم بود.
وی بیان کرد: ایجاد شهرک شیلاتی در منطقه آزاد چابهار می‌ تواند تاثیر بسزایی در افزایش سرانه مصرف آبزیان و ارزش‌ افزوده فرآورده‌های شیلاتی داشته باشد.
وی گفت: شیلات یکی از ظرفیت‌ های مهم و تاثیرگذار در اقتصاد محلی است که بیش از 24 هزار صیاد دائمی و فصلی به وسیله 2 هزار و 330 شناور صید و صیادی( 930 لنج و هزار و 400 قایق) مشغول فعالیت هستند.
مدیرعامل سازمان منطقه آزاد تجاری صنعتی چابهاراظهار داشت: چابهار ظرفیت بالایی برای تجارت، ترانزیت، شیلات و استقرار انواع صنایع سبک و سنگین دارد و در آینده نقش مهمی در تحولات اقتصادی منطقه خواهد داشت.
کردی افزود: ایجاد اشتغال و توجه به تولید از برنامه های مهمی است که در سالجاری در دستور کار سازمان منطقه آزاد تجاری صنعتی چابهار قرار دارد.

امتیاز به خبر :

آخرین اخبار آرشیو