رشد 47 درصدی تولیدات شرکت های پیکره صنعتی منطقه آزاد چابهار

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد چابهار گفت: تولیدات شرکت های پیکره صنعتی منطقه آزاد از سال گذشته تاکنون 47 درصد افزایش یافته است.

به گزارش فرینا، عبدالرحیم کردی گفت: روند ساخت و ساز شرکت ها و تولیدات در پیکره صنعتی این منطقه روند صعودی دارد به طوریکه در سال 95 نسبت به قبل 47 درصد افزایش تولید داشته است.
وی ادامه داد: ساخت و ساز شرکت های تولیدی که به آنها زمین واگذار شده بعد از تشکیل تیم نظارت بر ساخت و ساز تسریع شده است.
کردی افزود: شرکت هایی که منطقه آزاد به آنها زمین داده بود و ساخت وساز ندارند به مدت 3 ماه مهلت شروع ساخت دارند در غیر اینصورت قراردادشان فسخ می شود و در 2 ماه گذشته هم به 18 قرار داد به دلیل عدم ادامه پروژه هشدار فسخ داده شده است.
مدیرعامل سازمان منطقه آزاد چابهار بیان کرد: واگذاری زمین ماموریت مناطق آزاد محسوب شده که باید به صورت جدی در دستور کار قرار بگیرد و با توجه به اینکه نظارت بر عهده سازمان ما است بنابراین ابزارهایی به عنوان قرار داد در نظر گرفته شده است تا تضمین اجرای کار را افزایش دهیم.
کردی خاطرنشان کرد: نظارت بر ساخت و ساز پروژه ها چند مرحله است که بعد از تکمیل و راه اندازی پروژه، زمین به کارفرما واگذار قطعی می شود و اگر سرمایه گذار در مرحله مشخص شده به تعهداتش عمل نکند در یک مرحله تمدید قرارداد انجام می شود.

امتیاز به خبر :

آخرین اخبار آرشیو