دریافت مجوز از سازمان منطقه آزاد؛ شرط برخورداری از معافیت مالیاتی

مدیر بازرگانی و اصناف و نماینده مالیاتی سازمان منطقه آزاد قشم گفت: براساس توافقات انجام شده با سازمان امور مالیاتی شرط برخورداری فعالین اقتصادی از معافیت های مالیاتی منطقه آزاد، داشتن مجوز و تمدید آن صرفا از سازمان منطقه آزاد، ارائه اظهارنامه در موعد مقرر و انجام فعالیت در محدوده منطقه آزاد است.

به گزارش فرینا، امیر سلکی اظهار کرد: در محدوده مناطق آزاد تنها مجوزهای فعالیت اقتصادی که توسط سازمان منطقه آزاد صادر شده باشد از معافیت مالیاتی بهره مند می شوند و مجوزهایی که توسط سایر ارگان ها و نهاد صادر می شوند از مالیات معاف نیستند.
وی ادامه داد: اگر شرکت یا صنفی در محدوده منطقه آزاد ثبت شده باشد و خارج از این محدوده فعالیت کند شامل معافیت مالیاتی نخواهد شد.
به گفته سلکی در صورتی که اشخاص حقیقی و حقوقی که شرکت خود را در محدوده مناطق آزاد ثبت کرده و بخشی از کار آنان در خارج از این محدوده قرار دارد باید طبق قانون سرزمین اصلی مالیات فعالیت اقتصادی خارج از محدوده منطقه آزاد را بپردازند.
نماینده مالیاتی ازسازمان منطقه آزاد قشم گفت: فعالین اقتصادی باید پیش از ارائه اظهارنامه مالیاتی برای اخذ یا تمدید مجوز فعالیت اقتصادی براساس ابلاغیه هیات وزیران، به سازمان منطقه آزاد مراجعه کنند.

برچسب ها : منطقه آزاد قشم
امتیاز به خبر :

آخرین اخبار آرشیو