بازدید مدیران یک شرکت ژاپنی از بندر شهید بهشتی چابهار

مدیران و کارشناسان فنی یک شرکت سرمایه گذاری کشور ژاپن با هدف مشارکت در تجهیز ایکس ری کانتینری امروز از بندر شهید بهشتی چابهار بازدید کردند.

به گزارش فرینا، معاون بندری و دریایی اداره کل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان در حاشیه بازدید هیات سرمایه گذار ژاپنی اظهار داشت: مدیران این شرکت از مکان نصب ایکس ری کانتینری بندر چابهار دیدن کردند تا بتوانند در آینده اقدامات لازم را در این زمینه انجام دهند.
ابوالقاسم اسدی افزود: این شرکت یک سازمان دولتی مستقل بین المللی در زمینه توسعه است که به دولت ژاپن و کشورهای در حال توسعه کمک می کند.
وی بیان کرد: در راستای موافقت اجرای یاداشت تفاهم بین ایران و ژاپن برای تجهیز گمرگات کشور به دستگاههای ایکس ری کانتینری برای تسهیل و تسریع در امور تجاری، مدیران این شرکت بازدید میدانی از بندر شهید بهشتی چابهار را در دستور کار قرار دادند.
وی ادامه داد: بندر راهبردی و اقیانوسی چابهار بهترین راه ترانشیپ کالا(انتقال کالا از یک وسیله حمل به وسیله دیگر در یک نقطه) به سایر بنادر خلیج فارس است.
معاون بندری و دریایی اداره کل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان افزود: پس از تکمیل طرح توسعه بندر شهید بهشتی چابهار در فاز نخست ظرفیت آن از 2 و نیم میلیون تن به هشت و نیم میلیون تن ارتقا پیدا خواهد کرد.
اسدی اظهار داشت: پس از تکمیل و بهره برداری فاز نخست بندر شهید بهشتی چابهار کشتی های بزرگ اقیانوس پیما قابلیت پهلوگیری در این بندر را خواهند داشت که این اقدام سبب رونق و توسعه اقتصادی جنوب شرق کشور می شود.
وی افزود: سرمایه گذاران داخلی و خارجی تمایل زیادی برای حضور در منطقه آزاد چابهار دارند.

امتیاز به خبر :

آخرین اخبار آرشیو