ارائه بسته‌های تشویقی به سرمایه گذاران در منطقه آزاد چابهار

معاون حمل و نقل و ترانزیت سازمان منطقه آزاد چابهار از بازنگری در تعرفه کالاهای وارداتی و ترانزیتی به چابهار و ارائه بسته های تشویقی با مشورت سازمان بنادر و توسعه تجارت به سرمایه گذاران خبرداد.

به گزارش  فرینا، محسن محمدی معین، افزود: عدم اجرای به موقع پروژه های زیرساختی و نبود مزیت رقابتی مهم ترین تهدید های موقعیت ترانزیتی چابهار و در پی آن جلب توجه سرمایه گذاران به سایر کریدور هاست.
محمدی معین، با بیان اینکه پروسه الحاق اسکله کلانتری به منطقه آزاد از اولویت های سازمان منطقه آزاد است از ساخت انبار بزرگ کانتینری برای دپوی کالای سرمایه گذاران خبرداد.
وی با اشاره به راه اندازی خط منظم کانتینری در مسیر چابهار –کاندلا(هندوستان) گفت: برای تقویت خط های منظم کشتیرانی در مسیر چابهار رایزنی هایی با شرکت ها ازجمله ترنگ دریا برای راه اندازی خط های منظم کانتینری در مسیر های چین،عمان،امارات وقطر صورت گرفته است.
معاون حمل و نقل و ترانزیت سازمان منطقه آزاد چابهار با اشاره به آماده شدن زیرساخت های فاز اول بندر چابهار برای پهلوگیری کشتی های خط های منظم کانتینری افزود: در جهت تقویب حضور بخش خصوصی در بندر ومنطقه آزاد، هم اکنون تمام عملیات تخلیه وبارگیری کالاها به شرکت مکران پارت واگذار شده است.
محمدی معین با بیان اینکه پروسه الحاق اسکله کلانتری به منطقه آزاد از اولویت های سازمان منطقه آزاد چابهار است گفت: درجهت توسعه صادرات وترانزیت از بندر با استفاده از قوانین منطقه آزاد وهم چنین ایجاد مزیت رقابتی برای حضور سرمایه گذاران باید هرچه سریعتر قوانین منطقه آزاد به بنادر شهیدبهشتی وکلانتری چابهار تسری یابد.
وی از بهسازی و توسعه ترمینال فرودگاه کنارک تاپایان سال خبرداد و گفت: هم اکنون از 50درصد فرودگاه نظامی کنارک برای امور ترانزیت ومسافر استفاده می شود که باتوجه به افزایش پرواز ها در مسیر چابهار ترمینال کوچک وبدون امکانات این فرودگاه قادر به پاسخ گویی به حجم عظیم مسافران نیست.
معاون حمل ونقل و ترانزیت سازمان منطقه آزاد چابهار افزود: پس از بهسازی وتوسعه ترمینال فعلی، عملیات احداث ترمینال جدید بار و مسافر در جهت درآمدزایی فرودگاه کنارک، اوایل سال آینده آغاز می شود.
محمدی معین از رشد 70درصدی درآمد انبارداری برای کالاهای وارداتی و ترانزیتی منطقه آزاد چابهار در سال گذشته خبرداد و گفت: تجهیز انبار هفت هزارمترمربعی و احداث انبار 10هزارمترمربعی در طول هفت ماه در دستور کار معاونت ترانزیت منطقه آزاد چابهار است.
معاون حمل ونقل و ترانزیت سازمان منطقه آزاد چابهار با اشاره به ساخت انبار بزرگ کانتینری به مساحت 20هزارمتربع در منطقه آزاد چابهار تا پایان سال افزود: هم اکنون هیج محدودیتی برای دپوی کالا در منطقه آزاد وجود ندارد و این درحالی است در ماه جاری کلیه انبار های منطقه در بورس کالا ثبت می شوند.

 

امتیاز به خبر :

آخرین اخبار آرشیو