بهینه سازی 4 دستگاه برج تخلیه غلات در منطقه ویژه بندر امام(ره)

معاون فنی و نگهداری اداره کل بنادر و دریانوردی خوزستان گفت: چهار دستگاه برج تخلیه غلات( پنوماتیکی) با هدف ارتقاء کیفیت خدمات رسانی به مشتریان و به منظور حفظ و صیانت از تجهیزات استراتژیک مجتمع بندری امام خمینی(ره) با بهره گیری از فن آوری روز جهان بهینه سازی شدند.

به گزارش فرینا، محمد نظری افزود: با توجه به اهمیت این چهار دستگاه استراتژیک در تخلیه کالاهای اساسی (غلات) و در نتیجه پایداری زنجیره تأمین کالا و همچنین لزوم پیشگیری از افزایش استهلاک آنها و کاهش راندمان تخلیه این نوع کالا، پروژه بهینه سازی این تجهیزات مهم در سازمان بنادر و دریانوردی تعریف و قراردادی با موضوع ارتقاء توانمندی‌ها و قابلیت‌های دستگاه‌های یاد شده و همچنین بهره‌گیری از فن آوری روز جهان با شرکت سازنده تجهیزات مذکور منعقد شد.

نظری در تشریح اهم اقدامات صورت گرفته در جریان پروژه بهینه سازی این چهار دستگاه گفت: تغییر سیستم بلوورها (مکش) از حالت تسمه‌ای به کوپل مستقیم(DIRECT DRIVE)، ارتقاء سیستم‌های کنترل الکتریکی با فناوری به روز(PLC S7- 300)  و خنک کننده موتور دیزل‌ها از اهم موارد بهینه سازی فنی در این چهار دستگاه به شمار می‌آید.

معاون فنی و نگهداری اداره کل بنادر و دریانوردی استان خوزستان، افزایش راندمان تخلیه، کاهش مصرف انرژی در حدود 40 درصد، کاهش تعمیرات و هزینه‌ها و کنترل هوشمند ارتعاش و درجه حرارت مرتبط با بلوورها را از جمله اهم مزایایی برشمرد که در پی انجام بهینه سازی در این چهار دستگاه تجهیز استراتژیک به دست آمده است.

یادآور می‌شود بندرامام خمینی(ره) به لحاظ برخورداری از آمادگی تجهیزاتی، نقش عمده ای در تخلیه و بارگیری کالاهای اساسی و تأمین زنجیره مصرف کالا در کشور ایفا می‌کند.


امتیاز به خبر :

آخرین اخبار آرشیو