تخلیه موفقیت آمیز دو محموله با ابعاد بسیار بزرگ در بندر امام (ره)

به دنبال پهلوگیری یک فروند کشتی خارجی حامل دو عدد نگله با ابعاد بسیار بزرگ، ضمن بهره گیری از توان نیروهای عملیاتی و آمادگی تجهیزاتی بندر امام خمینی(ره)، این دو محموله ی ویژه، از کشتی تخلیه و از این بندر خارج شد.

به گزارش فرینا، معاون دریایی و بندری اداره کل بنادر و دریانوردی استان خوزستان، با اشاره به اینکه این دو محموله ی ویژه، مربوط به کارخانجات کشور است، گفت: طی عملیاتی تخصصی، دو نگله ۵۰۲ تنی به طول ۳۵ متر در این بندر تخلیه شده است که از لحاظ ابعاد نگله، در طول سوابق عملیاتی  بندرامام خمینی(ره) کم سابقه به شمار می آید.
ابوطالب گرایلو، نظارت و برنامه ریزی کارشناسان این اداره کل، دانش نیروهای عملیاتی و هماهنگی مناسب با عوامل کشتی حامل بار در بندر امام خمینی(ره) را از جمله عوامل تخلیه در شرایط ایمن و کنترل شده برشمرد.
گرایلو افزود: با توجه به آبخور مناسب اسکله های این بندر و توان پیشرفته تخلیه و بارگیری، بندر امام خمینی(ره) آمادگی پذیرش انواع شناورهای پهن پیکر اقیانوس پیما و تخلیه  کالاها در ابعاد و حجم های مختلف را دارد.
یادآور می شود ارائه خدمات دریایی و بندری مورد نیاز مشتریان با هدف جلب رضایت آنان و افزایش ترافیک ورودی به بندر بزرگ امام خمینی(ره) از جمله اهم اهداف اداره کل بنادر و دریانوردی استان خوزستان به شمار می آید.

 

امتیاز به خبر :

آخرین اخبار آرشیو