ضرورت آگاه سازی جامعه درباره بورس کالا

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ارس در جلسه بررسی راهکارهای افزایش بهره مندی فعالان اقتصادی ارس از بورس کالا، آگاه سازی و اطلاع رسانی مزیت های بورس کالا را ضروری عنوان کرد.

به گزارش فرینا، محسن خادم عرب باغی گفت: فعالان اقتصادی مناطق آزاد در صورت انجام معامله ها در بورس کالا می توانند ضمن اطمینان از کیفیت کالا، از تحویل بموقع و تضمین معامله و خرید به قیمت واقعی بهره مند شوند.
وی افزود: اطلاع رسانی دقیق به فعالان اقتصادی کشور و مناطق آزاد و تبیین مزیت های فعالیت در بورس کالا امکان بهره مندی از سود بیشتر را برای تولیدکنندگان فراهم می کند.
عرب باغی در این جلسه دستور تدوین برنامه های منسجم و اجرای سریع در کارگزاری بورس کالای ارس برای انجام معاملات تولیدکنندگان ارس در بورس را صادر کرد.
بر اساس این گزارش رونق بازار بورس کالا و همکاری با بانک های مستقر در این منطقه در منطقه آزاد ارس با حضور مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ارس و مدیران بورس کالای ایران در ارس بررسی شد.
در این جلسه مزیت های بورس کالا برای مناطق آزاد و فعالان اقتصادی و تولیدکنندگان این مناطق تشریح و بررسی شد.
گسترش همکاری با بانک ها، امکان ثبت سفارش مواد اولیه با حجم مورد نیاز، امکان بهره مندی تولیدکنندگان از ظرفیت مازاد مواد اولیه عرضه شده در بورس علاوه بر سهمیه قانونی خود، امکان خرید و فروش خطوط تولید و ابزارهای تولید و کالاها و عرضه تاسیسات غیرقابل مصرف، تضمین معامله های انجام شده، تحویل بموقع کالا، استانداردسازی و اطمینان از کیفیت کالا از جمله مباحث مطرح شده در این جلسه بود.

امتیاز به خبر :

آخرین اخبار آرشیو