مشاركت پتروشیمی های مبین و فجر در تولید برق كشور

معاون وزیر نیرو با تاکید بر همکاری و تعامل میان وزارت نیرو و پتروشیمی های مبین و فجر از مشارکت موثر این دو مجتمع در تامین برق کشور خبر داد.

به گزارش فرینا، معاون وزیر نیرو در امور برق و انرژی درباره تعامل صنعت پتروشیمی با وزارت نیرو برای تامین برق کشور و گذر از پیک تابستان، گفت: مجتمع‌های پتروشیمی فجر و مبین در ماهشهر و عسلویه به شبکه برق کشور در پاسخگویی به نیازهای موجود کمک می‌کنند.
هوشنگ فلاحتیان با قدردانی از پتروشیمی‌های فجر و مبین برای کمک به شبکه سراسری برق، افزود: صنعت پتروشیمی حدود 100 تا 200 مگاوات به شبکه برق کمک کرده است.
فلاحتیان گفت: تا زمانی که وزارت نیرو نیاز به تامین برق بیشتر داشته باشد، براساس اعلام پتروشیمی های فجر و مبین این شرکت ها ی پتروشیمی به وزارت نیرو کمک می‌کنند.
وی با اشاره به همکاری صنعت پتروشیمی و وزارت نیرو برای افزایش ظرفیت برق شبکه، تا اواخر شهریورماه، افزود: صنعت پتروشیمی در نقاط مختلف کشور از برق شبکه سراسری استفاده می‌کند و در تابستان امسال پتروشیمی ها از نظر تامین برق مشکلی نداشته اند.
معاون وزیر نیرو در امور برق و انرژی، درمورد میزان برق دریافتی مجتمع‌های پتروشیمی گفت: تعداد مجتمع‌هایی که از شبکه برق می‌گیرند زیاد است؛ برخی از مجتمع‌ها از مولدهای اضطراری برای تامین برق استفاده می‌کنند و برخی نیز از شبکه برق دریافت می‌کنند که میزان آن بین 30 تا 70 مگاوات به تناسب حجم تولید و ظرفیت کارخانه ها متفاوت است.
فلاحتیان افزود: با تلاش تمام مسئولان در وزارتخانه های نیرو و نفت امسال تولید پایدار برق همچنان با هدف تامین نیاز صنایع و نیز بخش های خانگی و تجاری استمرار خواهد داشت .
 

امتیاز به خبر :

آخرین اخبار آرشیو