امسال دوهزار نفر به شاغلین منطقه آزاد ارس اضافه می شود

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ارس گفت: امسال با بهره برداری از پروژه های درحال احداث دو هزار نفر به 12 هزار و 500 نفر شاغل در ارس اضافه می شود.

به گزارش فرینا، محسن خادم عرب باغی با اعلام این خبر گفت: با تکمیل و بهره برداری از پروژه های صنعتی تا پایان امسال تعداد شاغلین ارس افزایش می یابد.
وی از صادرات 40 میلیون دلاری محصولات کشاورزی گلخانه ای در چهار ماه نخست امسال به چهار کشور خبر داد و افزود: در چهار ماه نخست امسال صادرکننده نمونه مناطق آزاد ایران بودیم.
عرب باغی با بیان اینکه در بخش های کشاورزی و صنعتی ارس سرمایه گذاری های خوبی انجام شده است، ایجاد و تکمیل زنجیزه تولید تا صادرات در بخش های مختلف صنعی و کشاورزی را مورد تاکید قرار داد.
وی گفت: در بخش کشاورزی برنامه ریزی های لازم برای اجرای صحیح مراحل کاشت، داشت و برداشت و همچنین نگهداری محصولات بعد از برداشت صورت گرفته و سردخانه 1700 تنی که در جریان سفر مشاور رییس جمهور به بهره برداری رسید از این جمله است.
رییس هیات مدیره سازمان منطقه آزاد ارس از صادرات سازه های گلخانه ای تولید شده در ارس خبر داد و گفت: یکی دیگر از موارد تکمیل زنجیره تولید تا صادرات محصولات تولیدی ارس، راه اندازی کارخانه تولید سازه های گلخانه ای و تامین نیاز سرمایه گذاران ارس و صادرات به کشورهای مختلف دنیا است.
عرب باغی با بیان اینکه 250 هکتار اراضی گلخانه ای در ارس زیر کشت رفته و در حال آماده سازی برای تولید و صادرات به بازار 450 میلیون نفری کشورهای cis هستند، از صادرات روزانه 15 تا 20 کانتینر محصولات گلخانه ای خبر داد و گفت: علاوه بر اینکه ارس بعنوان صنعتی ترین منطقه آزاد ایران مطرح است، به قطب تولید محصولات کشاورزی در بین این مناطق نیز تبدیل شده است.
وی گفت: برنامه ها و راهبردهای اساسی تدوین شده برای مناطق آزاد از جمله توجه به تولید و خودکفایی و خوداتکایی و توجه ویژه به اقتصاد مقاومتی و اشتغال بود که تمامی این سیاست ها با برنامه ریزی های دقیق و علمی در ارس محقق شده است.

امتیاز به خبر :

آخرین اخبار آرشیو