ارمنستان، پل ارتباطی بازرگانان ایرانی برای ورود به بازار روسیه

سفیر کشورمان در ایروان، ارمنستان را پل ارتباطی برای ورود بازرگانان ایرانی به بازار روسیه دانست گفت: باید از بازار ارمنستان به نحوه شایسته ای در این خصوص استفاده کنیم.

به گزارش فرینا به نقل از برنا، سید کاظم سجادی در حاشیه‌ی بازدید از پنجمین نمایشگاه نوآوری و فناوری ربع رشیدی،با اشاره به ظرفیت بالای کشور روسیه برای پذیرش کالاهای ایرانی، خاطرنشان کرد: بازار روسیه به دلیل زبان، تکنیک و فن بازرگانی خاص برای بازرگانان ایرانی ناشناخته است که از حضور سه میلیونی تبعه‌ی ارمنستان در روسیه می‌توان به عنوان واسط و پل ارتباطی برای ورود به بازارهای روسیه استفاده کرد.
سفیر کشورمان در ایروان ادامه داد: همچنین از پتانسیل ارمنستان برای ورود به بازار اوراسیا و کشورهای اروپایی هم می‌توان بهره برد.
وی در خصوص نمایشگاه نوآوری و فناوری ربع رشیدی، اظهار کرد: به عظمت این نمایشگاه و دستاوردها و تکنولوژی ایرانیان غبطه می‌خورم و ما نمایندگان جمهوری اسلامی ایران بر خود وظیفه می‌دانیم در هر کجا که باشیم، خدمات و دستاوردهای مردم کشورمان را معرفی کنیم.
وی با بیان این‌که دستاوردهای آذربایجان شرقی را در ارمنستان معرفی خواهم کرد، گفت: ارمنستان عضو اتحادیه‌ی اوراسیا است که این موضوع ظرفیت 200 میلیونی را به وجود آورده و می‌توان با صادرات کالاهای ایرانی به این بازار، در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی گام برداشت.
سجادی با تأکید بر این‌که باید ظرفیت‌های آذربایجان شرقی را در منطقه آزاد ارس و مغزی به نمایش بگذاریم، اظهار کرد: با یک برنامه‌ریزی مدون و تشویق بازرگانان، می‌توان از پتانسیل ارس و مغزی اندوخته‌ی خوب اقتصادی نصیب آذربایجان شرقی و کشور کرد.
وی با بیان این‌که فناوری در ارمنستان یکی از تکنولوژی‌های نوین است، بیان کرد: اخیرا در زمینه‌ی تکنولوژی نانو قراردادهای خوبی در ارمنستان منعقد شده است و باتوجه به حضور دکتر خدابخش در آذربایجان شرقی، این استان می‌تواند با یک برنامه‌ریزی مناسب، به ارمنستان فناوری صادر کند.
سجادی با بیان این‌که صادرات نفتی و غیرنفتی ایران به ارمنستان سالانه 300 میلیون دلار است، گفت: بخش عمده‌ی این صادرات شامل انرژی است و بر اساس آمارهای اخیر شاهد افزایش حدود هشت درصدی صادرات به ارمنستان هستیم.
پنجمین نمایشگاه نوآوری و فناوری ربع رشیدی rinotex2017  از 20 تا 24  آبان ماه  از ساعت 14 تا  21 در محل نمایشگاه بین المللی تبریز برپا است.

برچسب ها : منطقه آزاد ارس
امتیاز به خبر :

آخرین اخبار آرشیو