رشد 32 درصدی حمل و نقل ریلی در بندرامام خمینی(ره)

مدیرکل بنادر و دریانوردی استان خوزستان و مدیر منطقه ویژه اقتصادی بندرامام خمینی(ره) گفت: با جابجایی بیش از 2 میلیون تن کالا از طریق حمل و نقل ریلی در این منطقه ویژه طی هشت ماهه سال جاری، روند رو به رشد این نوع حمل و نقل ادامه دارد.

به گزارش فرینا، عادل دریس با اشاره به اهمیت حمل و نقل ریلی و رویکرد استراتژیک سازمان بنادر و دریانوردی در خصوص افزایش سهم این نوع حمل و نقل در بنادر، از رشد 32 درصدی میزان حمل با واگن طی این مدت مذکور خبر داد.
دریس افزود: در اثر هم افزایی راه آهن جمهوری اسلامی و سازمان بنادر و دریانوردی، این اداره کل ضمن تقویت و گسترش زیرساخت های مورد نیاز در سطح مجتمع بندری از جمله نوسازی خطوط ریلی و ایجاد ایستگاه های مجهز توزین ریلی، باعث استقبال صاحبان کالا و بازرگانان برای بهره گیری از این ظرفیت شده است.
مدیر منطقه ویژه اقتصادی بندرامام خمینی(ره) گفت: میزان 2 میلیون و 124 هزار و 120 تن انواع کالا در این بازه ی زمانی در بیش از 32 هزار دستگاه واگن بارگیری و از طریق راه آهن سراسری به اقصی نقاط کشور گسیل شده اند.
یادآور می شود منطقه ویژه اقتصادی بندرامام خمینی(ره) از دیرباز متصل به راه آهن سراسری کشور بوده و با برخورداری از 120 کیلومتر راه آهن داخلی، امکان تخلیه و بارگیری انواع کالا در همه نقاط خود را دارا است.


 

امتیاز به خبر :

آخرین اخبار آرشیو