ایجاد منطقه استراتژیک در حوزه صنایع انرژی بر لامرد

مدیرعامل مجتمع صنایع آلومینیوم جنوب گفت: امیدواریم بتوانیم در بلندمدت، منطقه استراتژیک در حوزه صنایع انرژی بر لامرد ایجاد شود.

به گزارش فرینا، محمدمهدی مستقیمی در اولین دوره آموزشی کارکنان جدید بهره‌برداری شرکت مجتمع صنایع آلومینیوم جنوب که در سالن اجتماعات زنده‌یاد محمدعلی حیاتی دانشگاه آزاد اسلامی واحد لامرد برگزار شد گفت: باید قدردان همه فرصت‌هایی باشیم که از طریق همه گروه‌های سیاسی ایجادشده است زیرا درنهایت مردم بهره‌برداری و استفاده می‌کنند و در همه حوزه‌هایی که کارشده است خیرش به کشور و مردم می‌رسد.

مستقیمی افزود: در حال حاضر 300 هزار تن ظرفیت تولید سالیانه آلومینیوم کشور است اما در منطقه ویژه اقتصادی لامرد تنها یک کارخانه 300 هزار تن در حال احداث است که این عظمت کار با نشان می‌دهد و قطعاً نیروی انسانی تحصیل‌کرده و زبده را می‌طلبد.

وی بابیان اینکه همواره موضوع نیروی انسانی دغدغه مهم بوده است گفت: در یک مقطع زمانی اختلافی میان جماعتی بود که می‌گفتند باید این پروژه احداث کارخانه آلومینیوم جنوب در بندر پارسیان اجرا شود که منطقاً این حرف درست بود.

مدیرعامل مجتمع صنایع آلومینیوم جنوب ادامه داد: کارخانه‌های آلومینیوم در دنیا عمدتاً درجاهایی اجرا می‌شود که هم مواد اولیه آن به‌راحتی تخلیه شود و در کنار آب باشد و هم محصول تولیدی به بازار جهانی صادرات شود و بندر پارسیان به لحاظ مکان‌یابی بهتر بود اما به دلایل مختلف و تعهدی که از اول به مردم و فرهیختگان لامرد داده بودیم این پروژه را آغاز کردیم و قول دادیم که این پروژه در این منطقه باشد.

مستقیمی گفت: یکی از مشاوران خارجی از من خواهش کرد که این پروژه را متوقف کنید و در کنار آب ببرید اما واقعیت این است که امروز می‌بینیم در منطقه لامرد ظرفیت‌های بالای زیرساختی به‌ویژه در حوزه نیروی انسانی و مباحت علمی و اجتماعی، مردم این شهرستان یک مردم فرهیخته و به‌روزی هستند و بخش عمده آن به‌واسطه این بوده است که تعامل و رفت‌وآمد با کشورهای خارجی داشته‌اند و سطح فرهنگ و آگاهی مردم بالا است.

وی افزود: با آزمونی که توسط این مجتمع برگزار شد متوجه شدیم که این منطقه چه قدر مستعد برای کارهای بزرگ صنعتی است و برای تأمین نیروی انسانی دچار مشکلی نخواهیم شد.

مستقیمی گفت: در بحث توسعه فازهای دوم و سوم کارخانه آلومینیوم و طرح‌هایی که داریم این بستر و فرصت‌ها به بهترین شکل استفاده می‌شود و بتوانیم در بلندمدت این منطقه لامرد، به‌عنوان منطقه استراتژیک در حوزه صنایع انرژی بر ایجاد شود.

مدیرعامل مجتمع صنایع آلومینیوم جنوب، خطاب به کارکنان جدید این مجتمع صنایع آلومینیوم جنوب افزود: هزینه‌های آموزشی برای کارکنان جدید که در داخل و خارج کشور انجام می‌شود سنگین است اما ما برای شما سرمایه‌گذاری می‌کنیم و خواهش می‌کنم قدر این فرصت را بدایند زیرا این فرصت‌های کلیدی است که در اختیار همه قرار نمی‌گیرد.

مستقیمی گفت: با همکاری دانشگاه آزاد اسلامی واحد لامرد از فرصت‌ها به‌ویژه در تقویت تکنسین آلومینیوم جنوب بیشتر استفاده می‌کنیم تا این دانشگاه نیز به‌عنوان یک دانشگاه تخصصی در حوزه فلزات غیرآهنی محسوب شود.


امتیاز به خبر :

آخرین اخبار آرشیو