برگزاری دوره های جامع کاربردی آموزش رشته های هنری در انزلی

مدیر فرهنگی هنری و آموزشی سازمان منطقه آزاد انزلی به منظور توانمند سازی نسل جوان منطقه اقدام به برگزاری دوره های جامع کاربردی آموزش رشته های هنری نمود.

به گزارش فرینا، این دوره های آموزشی در راستای اجرای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی و توانمندسازی نیروی انسانی متخصص و کارآمد به صورت رایگان از آذرماه سال جاری به مدت سه ماه، برای نوجوانان و جوانان در سطح مدارس و ساکنین برگزار می شود.
کلاس های مذکور در 4 رشته کاربردی جواهر سازی، سفال و کتیبه، کاشی شکسته و معرق چوب در حال برگزاری است و هنرجویان پس از طی دوره‌های آموزشی تحت نظر اساتید مجرب و کسب مهارت‌های لازم و نیز اخذ گواهی نامه های معتبر، شرایط ورود به بازار کار برای آنها فراهم می گردد.
این دوره ها با حضور 80 نفر هنرجو و اساتیدی از گیلان و تهران، در نگارخانه آسمان منطقه آزاد انزلی برپا می شود.
بنابراین گزارش این دوره آموزشی مطابق با نیاز های منطقه برنامه ریزی شده و در راستای توسعه همه جانبه منطقه به ویژه توسعه منابع و نیروی انسانی آن، گسترش فعالیت های خانگی، تنوع بخشی به مهارتهای تولیدی در اقشار مختلف ساکن منطقه، افزایش سطح اشتغال و درآمد خانوار، بهره گیری بهینه از اوقات فراغت از طریق فراگیری صنایع دستی در حال برگزاری است که با استقبال بسیار زیاد عموم مردم ساکن منطقه مواجه شد که از مقبولیت این دوره آموزشی حکایت دارد.
گفتنی است؛ پیش از این معاونت فرهنگی، اجتماعی و گردشگری سازمان منطقه آزاد انزلی دوره های آموزشی متعددی در حوزه های صنایع دستی، آموزش های هنری و فنی حرفه ای در راستای اشتغالزایی ساکنین این منطقه برگزار کرده است.


 

برچسب ها : منطقه آزاد انزلی
امتیاز به خبر :

آخرین اخبار آرشیو