بازدید مدیرعامل سازمان منطقه ویژه پتروشیمی از پتروشیمی تخت جمشید

در تداوم برنامه بازدید مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم از شرکتهای سرمایه گذار منطقه، هیاتی متشکل از مدیرعامل و مدیران ارشد این سازمان، با حضور در شرکت پتروشیمی تخت جمشید، از نزدیک با برنامه ها، اهداف، پروژه ها و مسائل این شرکت آشنا شدند.

به گزارش فرینا، مدیرعامل سازمان منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی، در نشستی با مدیران این شرکت، گفت: سازمان منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی بعنوان پشتیبان تولید در منطقه برنامه دارد که بصورت دوره ای از شرکتهای سرمایه گذار در منطقه بازدید کند و از نزدیک ضمن دیدار رودررو، مسائل و مشکلات احتمالی ایشان را از نزدیک مورد بررسی قرار دهد.
سید امید شهیدی نیا، پتروشیمی تخت جمشید را یکی از شرکتهای موفق منطقه دانست و افزود: این شرکت ضمن توسعه تولید و انجام پروژه های جدید، برای واحدهای مشابه خود نقش تامین کننده نیرو و پشتوانه فنی را نیز ایفا می‌کند که این زایش نشانه ی پویایی یک مجموعه ی صنعتی است.
شهیدی نیا گفت: پیشرفت خوب پروژه ها، هدفگذاری احداث طرح های توسعه ای و تکمیل زنجیره ارزش همگی نشانگر دورنمای خوبی از شرکت پتروشیمی تخت جمشید است.
در این دیدار، مدیرعامل این شرکت ضمن قدردانی از نگاه حمایتی سازمان منطقه ویژه به شرکتهای مستقر در منطقه، به معرفی مسائل کلان مدیریتی شرکت تخت جمشید از جمله، خوراک و محصول، بازار، فروش و صادرات و اهداف آتی پرداخت و در ادامه توضیحات مبسوطی را در خصوص طرح های توسعه ای این شرکت ارائه کرد.
پرویز حمیدی، افزود: شرکت پتروشیمی تخت جمشید، شرکتی کاملا خصوصی است و عملکرد این شرکت تاکنون عملکردی مثبت و رو به رشد بوده است.
مجتمع پتروشیمی تخت جمشید (TJPC) شامل یک واحد تولید الاستومر استایرن بوتادین رابر (SBR) به روش پلیمریزاسیون امولسیونی سرد با ظرفیت 35 هزار تن در سال با تکنولوژی GOODYEAR و یک واحد تولید پلی بوتادین رابر (PBR) به روش پلیمریزاسیون محلولی با کاتالیست زیگلر-ناتا با ظرفیت 18 هزار تن درسال با تکنولوژی BF-GOODRICH می باشد؛ که در زمینی به مساحت 16 هکتار در سایت 2 منطقه ویژه اقتصادی ماهشهر واقع شده است.
این شرکت مواد اولیه کارخانجات لاستیک سازی را تولید می‌کند و طرح های توسعه ای مختلفی را در بالادست و زنجیره ی ارزش خود در دست مطالعه و اقدام دارد که از جمله آنها ایجاد کارخانه لاستیک سازی در منطقه است.
هم اکنون پروژه واحد 50 هزار تنی تولید PBR با دانش فنی داخلی شرکت با پیشرفت 42 درصد در دست اجراست. بهره گیری از توان داخلی در اجرای این پروژه موجب کاهش شدید هزینه های مربوطه شده است. در دوره ی ساخت و ساز حداقل یکصد نفر بطور مستقیم در پروژه مذکور مشغول بکار هستند.
پتروشیمی تخت جمشید برای تامین نیروی انسانی مورد نیاز خود، نخستین آزمون استخدامی داخلی منطقه را با همکاری اداره کار منطقه برگزار کرد و هم اکنون 93 درصد نیروهای شاغل در این شرکت بومی و ساکن منطقه هستند.
 

امتیاز به خبر :