اخبار اقتصادی | نمی‌توان درباره جان‎باختن خدمه نفتکش ایرانی آمار قطعی داد

  • دوشنبه 18 دی 1396 - 14:19
  • 0 دیدگاه
مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی گفت: هنوز نمی‌توان درباره جان باختن خدمه نفتکش آمار قطعی داد.

پایگاه خبری مناطق آزاد (فرینا) | اخبار اقتصادی | محمد راستاد با بیان این‌که یک جسد در اطراف نفتکش ایرانی که با کشتی باری چینی برخورد کرده بود، در سطح آب یافت شد، افزود: جسد پیدا شده از بین ۳۲ خدمه مفقودی نفتکش برای شناسایی در حال انتقال به بندر شانگهای است.
وی افزود: پس از برخورد نفتکش ایرانی و کشتی باری چینی، به علت حجم زیاد آتش، امکان نزدیک شدن به این نفتکش وجود ندارد و کماکان  شاهد حریق آن هستیم.

عملیات اطفای حریق ادامه دارد
راستاد با بیان این‌که عملیات اطفای حریق نفتکش ایرانی سانچی ادامه دارد، اظهار کرد: هم اکنون شناورهای امداد و نجات اطراف کشتی حضور دارند و عملیات اطفای حریق  به سختی انجام می‌شود.
به گفته وی، به علت وجود حریق و مواد نفتی در سطح آب، امکان مهار آتش وجود ندارد و تا شعاع ۱۰۰۰ متری، آتش شعله‌ور است.
مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی افزود: کشور چین با همکاری کره جنوبی همه توان خود را برای امداد و نجات انجام داده است و این روند همچنان ادامه دارد.
وی یادآور شد: مدیرکل امور دریایی سازمان بنادر و دریانوردی با تیم همراه به محل حادثه اعزام شد تا ارزیابی‌های اولیه از وقوع حادثه انجام شود، همچنین در تهران هم کمیته بررسی حادثه تشکیل شد تا به مسائل و جوانب مختلف این حادثه رسیدگی شود و این کار تا تعیین تکلیف همه خدمه نفتکش سانچی ادامه دارد.
یک فروند کشتی متعلق به شرکت ملی نفتکش ایران و تحت پرچم کشور پاناما که حامل ۱۳۶ هزار تن میعانات گازی از مبدا بندر عسلویه به کره جنوبی بود، ۲ روز پیش در ساعت ۱۶:۳۰ به وقت تهران در محدوده دریایی چین (۱۶۰ مایلی بندر شانگهای چین) با کشتی فله‌بر چینی برخورد کرد و دچار حریق شد.

برچسب ها : اخبار اقتصادی
امتیاز به خبر :

آخرین اخبار آرشیو