صادرات 900 هزار دلاری کلینکر قشم به هند

مدیرکل گمرک، ترانزیت و ارزش افزوده سازمان منطقه آزاد قشم از صادرات 900 هزار دلار کلینکر از اسکله کاوه قشم به مقصد کشور هندوستان خبر داد.

به گزارش فرینا، هرمز امیری با بیان این مطلب در جمع خبرنگاران، گفت: عملیات بارگیری 40 هزار تُن کلینکر شرکت سیمان قشم بر روی کشتیKAVO PLATANOS  از امروز و به مدت 4 روز در اسکله کاوه ادامه خواهد داشت و روز جمعه این محموله 900 هزار دلاری اسکله کاوه را به مقصد اسکله «هالدیا»هندوستان ترک می کند.
وی با اعلام اینکه از ابتدای امسال تا کنون چهار مرحله محصولات شرکت سیمان قشم به خارج از کشور صادر شده است، افزود: با صادرات این محموله به هندوستان، این کشور در کنار کویت، آفریقا و پاکستان به جمع خریداران سیمان و کلینکر قشم پیوست.
مدیرکل گمرک، ترانزیت و ارزش افزوده سازمان منطقه آزاد قشم بیان داشت: از ابتدای امسال تا کنون 150 هزار تُن سیمان و کلینگر قشم به کشورهای یاد شده صادر شده و پیش بینی می شود تا پایان اسفند ماه یک محموله دیگر از محصولات شرکت سیمان قشم نیز صادر شود.
او از کاهش هزینه های توقف کشتی ها در اسکله کاوه و صدور مجوز اخذ هزینه از شناورها معادل سایر بنادر کشور به عنوان مشوق های سازمان منطقه آزاد قشم برای کمک به محصولات صادراتی از این جزیره که در دوره مدیرعاملی حمید رضا مومنی به عنوان سکاندار این سازمان به اجرا در آمده، نام برد.
سازمان منطقه آزاد قشم با اجرای سیاست های مثبت در زمینه تحقق اهداف شعار سال 96 «اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل» شرکت های تولیدی را برای صادرات محصولات خود یاری کرده به طوری که میزان محصولات صادراتی امسال از این منطقه در مقایسه با سال گذشته با رشد حدودا 95 درصدی همراه بوده است.
جزیره قشم با یکهزار و 500 کیلومتر مربع وسعت، با داشتن چهار شهرک صنعتی و بیش از 180 شرکت تولیدی در جنوب ایران واقع شده است.

امتیاز به خبر :

آخرین اخبار آرشیو