رشد بازدیدکنندگان نوروزی از شهر باستانی حریره کیش

در پنج روز نخست تعطیلات نوروزی، شهر باستانی حریره میزبان بیش از شش هزار گردشگری بود که جزیره کیش را برای تعطیلات نوروزی انتخاب کرده بوند.

به گزارش فرینا، شهر حریره که در سواحل شمالی جزیره کیش واقع شده و در شمار جاذبه های گردشگری این منطقه آزاد قرار می گیرد از بیست و هشتم اسفند تا سوم فروردین، هر روز میزبان شمار فراوان تری از گردشگران نوروزی بوده است. در این مدت شش هزار و سیصد و چهل و سه گردشگر از این جاذبه تاریخی و سیاحتی جزیره کیش دیدن کردند.
بر اساس این گزارش شهر باستانی حریره با قدمت هشتصد ساله یکی از پر طرفدارترین اماکن سیاحتی جزیره کیش است. درجدول اماکن سیاحتی و تفریحی پر بازدید جزیره کیش در تعطیلات نوروز امسال تا کنون، شهر زیر زمینی کاریز با حدود پنج هزار بازدید کننده، پارک دلفینها با چهار هزار و چهار صد گردشگر، سافاری با سه هزار و سیصد و هشتاد و هفت و پارک آبی با هزار و نوزده گردشگر پس از شهر تاریخی حریره قرار می گیرند.
شهر باستانی حریره بقایای شهری بزرگ است که در وسعتى بالغ بر سه کیلومتر مربع در نزدیک نوار ساحلی، در بخش شمالی کیش کشیده شده است و از روزگار رونق و آبادانی این شهر کهن که جمعیت فراوانی را در خود جاى مى داده است نشانه های بسیار دارد.
امسال نیز در آستانه سال نو و در روز بیست و هشتم اسفند نهصد و بیست و هشت گردشگر از این مجموعه دیدن کردند.در آخرین روز سال شمارعلاقمندان به شهر حریره به یک هزار و یکصدو پنج گردشگر رسید. در نخستین روز سال نو نیز یک هزار و سیصد و در روز دوم فروردین هزار و چهارصد و هشتاد و پنج گردشگر از این جاذبه سیاحتی و تاریخی بازدید کردند. روز جمعه سوم فروردین هم، هزار و پانصد و بیست و پنج گردشگر نوروزی از بخش های مختلف این جاذبه تاریخی در جزیره زیبای کیش بازدید کردند.
بدون شک بسیاری از گردشگران داخلی و خارجی در سفر به جزیره کیش از این بنای تاریخی بازدید می کنند اما آنچه امسال سبب افزایش تمایل گردشگران برای بازدید از این یادبود ارزشمند دوران کهن شده است اجرای طرح های عمرانی و توجه ویژه به ایجاد جذابیت های بصری، نور پردازی مناسب و برنامه ریزی برای برگزاری برنامه های متنوع فرهنگی در این محل بوده است.
خانه اعیانی، مجموعه حمام، بخش کارگاهی و صنعتی و اتاق های شیار داری که برخی معتقدند ویژه صید مروارید بوده و عده ای از بومیان نیز عقیده دارند برای گرفتن شیره خرما کاربرد داشته است، از بخش های مختلف شهر باستانی حریره است .

میثم غلامی امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.

آخرین اخبار آرشیو