رشد2 برابری گردشگران دریایی منطقه ویژه بندر امیرآباد در نوروز 97

مدیر منطقه ویژه اقتصادی بندر امیرآباد از رشد بیش از ۵۶ درصدی گردشگران دریایی در بندر امیرآباد خبر داد و گفت: حضور گردشگران دریایی در نوروز ۹۷ دو برابر شده است.

به گزارش فرینا، سیاوش رضوانی افزود: آنچه به عنوان رئوس برنامه ریزی ها و اقدامات این بندر در ساماندهی طرح گردشگری دریایی اجرا شد در ارتباط مستقیم با اهداف کلان سازمان در تامین و ارتقای ایمنی دریانوردی در آبراههای تحت حاکمیت و همچنین توجه به نقش و مسئولیتهای اجتماعی بود.
رضوانی گفت: در نوروز سال ۹۶ تعداد ۲ هزار و ۸۷۲ فروند و در نوروز ۸۷ تعداد ۴هزار و ۴۹۷ فروند کشتی با رشد ۵۶ درصدی مورد استفاده قرار گرفت.
وی افزود: مواردی که در ارزیابی گردشگری دریایی مورد توجه قرار گرفت؛ شامل شناور،مسیرهای گردشگری دریایی،نظارت برفعالیت شناورهای تفریحی و اشاعه فرهنگ گردشگری دریایی بود.
مدیر منطقه ویژه اقتصادی بندر امیرآبادادامه داد: در خصوص ارزیابی شناور با توجه به برنامه ریزیهای جدی بعمل آمده و تاکید بر ضرورت رعایت تمام موارد به لحاظ فنی،ایمنی و سایر ملزومات مرتبط با رعایت حداقل استانداردهای لازم، فعالیت شناورها در جابجایی گردشگر به نحو مطلوبی مورد ارزیابی قرار گرفت.
رضوانی با اعلام اینکه مسیرهای گردشگری دریایی ایمن به عنوان دومین محور مرتبط با گردشگری دریایی ایمن مطرح است؛ گفت: با تعیین، شناسایی و تفکیک مسیر تردد شناورها به این مهم نیز بطور ویژه پرداخته شد.
وی افزود: بویه گذاری محل تردد قایقها و تفکیک مسیر از تردد جت اسکی ها از جمله اقدامات خوبی بود که در این زمینه به اجرا درآمد تا در این زمینه هم ارزیابی نسبتا مطلوبی داشته باشیم.
مدیر منطقه ویژه اقتصادی بندر امیرآباد، نظارت بر فعالیت شناورهای تفریحی از سوی کارشناسان را یکی دیگر از عناوین برنامه های این بندر در نوروز امسال عنوان کرد و گفت: با حضور مستمر و مستقیم کارشناسان در تمام طول تعطیلات نوروز، قوانین و مقررات مرتبط با ایمنی گردشگری دریایی نیز با جدیت هرچه تمام تر اجرایی شد که از زحمات دلسوزانه همه همکاران در این زمینه قدردانی می شود.
رضوانی افزود: اشاعه فرهنگ گردشگری دریایی از منظر ایجاد زیرساخت فکری در خصوص ارتقای آگاهی اقشار جامعه با محوریت ایمنی گردشگری دریایی مورد تاکید است.
وی گفت: در این زمینه رسالت اطلاع رسانی با استفاده از ابزارهای موجود از جمله بهره مندی از قابلیتهای تلویزیون شهری،نصب بنر،توزیع بروشورهای حاوی مضامین ایمنی گردشگری دریایی و به طور ویژه برگزاری چندین کارگاه آموزشی رعایت نکات ایمنی در امر گردشگری دریایی بوده است که در مجموع نمره قابل قبولی دریافت شد.
مدیر منطقه ویژه اقتصادی بندر امیرآباد همچنین ایجاد زیرساختهای اساسی محقق کننده اهداف کلان سازمان در مبحث ایمنی دریانوردی را شامل احداث اسکله تفریحی، احداث سالن انتظار ، استانداردسازی شناورهای تفریحی با خارج سازی تدریجی قایق ها دانست و یادآور شد: این موارد از برنامه هایی است که باید به آن پرداخته شود.
رضوانی با مقایسه آماری اجرای طرح گردشگری دریایی نوروز سال ۹۶ و ۹۷ در بنادر و دریانوردی و منطقه ویژه اقتصادی امیرآباد گفت: تعداد گردشگر نوروز سال ۹۶ تعداد ۱۷ هزار و ۲۳۲ نفر بود که این آمار در نوروز ۹۷ به ۲۶ هزار و ۹۸۲ نفر گردشگر دریایی رسید و با رشد ۵۶.۵۸ درصدی مواجه بودیم.
وی همچنین با اشاره به تعداد قایق های مورد استفاده در بندر امیرآباد افزود: در نوروز سال ۹۶ تعداد ۲ هزار و ۸۷۲ فروند و در نوروز ۸۷ تعداد ۴هزار و ۴۹۷ فروند کشتی با رشد ۵۶ درصدی مورد استفاده قرار گرفت.
مدیر منطقه ویژه اقتصادی بندرامیرآباد گشت دریایی انجام شده در سال ۹۶ را ۳۶۰ نفر ساعت اعلام کرد و گفت: این تعداد در سال ۹۷ به ۴۶۰ نفر ساعت با درصد تغییرات ۲۷.۷۷ درصد رشد رسید و در گشت ساحلی هم در نوروز سال۹۶ تعداد ۱۰۰ نفر ساعت گشت انجام و در سال۹۷،  ۲۰۲ نفر ساعت گشت دریایی انجام شد که با رشد  ۱۰۲ درصدی مواجه بودیم.

آمنه شهیدی امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.

آخرین اخبار آرشیو