برگزاری نشست با سرمايه گذاران مناطق آزاد و دعوت به همكاری براي ايجاد مشاغل مولد در سال حمایت از کالای ایرانی

مشاور رییس جمهور و دبیر شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی گفت: به منظور بررسی شرایط تولید و حمایت از کالای ایرانی هم راستا با شعار سال 97؛ نشست هایی با سرمایه گذاران، تولیدکنندگان و فعالان اقتصادی در مناطق آزاد برگزار می شود و راهکارهای رفع موانع و مشکلات پیش روی آنان بررسی خواهد شد.

وی با بیان اینکه لازمه توسعه تولید کالای ایرانی ارتقاء کیفیت است، تاکید کرد: کارگروهی در مناطق آزاد تشکیل شود تا جز به جز مسائلی که تولید کنندگان، سرمایه گذاران و فعالان اقتصادی با آنها مواجه هستند، بررسی و پیگیری شود. 

دبیر شورای عالی مناطق آزاد کشور گفت: مواردی هم چون رویه های گمرکی، امور مالیاتی و ارزش افزوده، مشکلات صادرات، واردات، تجارت و اصناف می تواند در این کارگروه پیگیری و دنبال شود.

مرتضی بانک افزود: باید به این موضوع فکر کرد که چرا مردم کالای ایرانی تولید شده را با برچسب خارجی خریداری می کنند ولی همان کالا را با برچسب ایرانی نمی خرند؛ باید با تولید کالای با کیفیت مردم را به خرید کالای ایرانی ترغیب کنیم. 

وی صادرات مناطق آزاد در سال گذشته را یک میلیارد و 50 میلیون دلار اعلام کرد و گفت: رسیدن به مجموع صادرات یک میلیارد و 500 میلیون دلاری در سال جاری یکی از تکالیف مهم تمامی مناطق آزاد کشور است. 

مشاور رییس جمهور، تمرکز به صادرات را یکی از سیاست اصلی مناطق آزاد در سال 1397 اعلام کرد و افزود: همه فعالان اقتصادی، سرمایه گذاران و واحدهای تولیدی در رسیدن به اهداف صادراتی مناطق آزاد کمک کنند. 

دبیر شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی خاطرنشان کرد: مناطق آزاد خود را موظف به رفع چالش ها و موانع پیش روی سرمایه گذاران می داند.

آمنه شهیدی امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.

آخرین اخبار آرشیو