بیش از 4 هزار کودک زیر پنج سال در کیش واکسن فلج اطفال زدند

در مرحله دوم طرح واکسیناسیون فلج اطفال 4هزار و101 کودک زیرپنج سال درجزیره کیش واکسن دریافت کردند.

به گزارش فرینا، مرحله نخست واکسیناسیون فلج اطفال از پنجم تا هشتم اسفند سال گذشته ومرحله دوم این طرح از 18 تا 26 فروردین جاری در کیش اجرا شد.
رییس مرکز توسعه سلامت کیش دراین خصوص گفت : درمرحله دوم عملیات واکسیناسیون فلج اطفال4 هزار و101 کودک ایرانی و غیر ایرانی زیر پنج سال قطره فلج اطفال دریافت کردند.
وی ادامه داد: در اینطرح سه هزارو 665 خانوار، تحت پوشش قرار گرفتند که از این تعداد 3908کودک زیر پنج سال ایرانی ، 66 کودک زیر پنج سال غیر ایرانی و127 مسافر واکسینه شدند .
رضا نیا تصریح کرد : برای اجرای این طرح بیش از 90 نفر از کارمندان مرکز توسعه سلامت ، هلال احمر ، بهزیستی در قالب 30تیم سیار، 12 تیم ثابت ، 6 ناظر و 20 نیروی پشتیبان فعالیت داشتند .
فلج اطفال نوعی بیماری حاد ویروسی است که تنها از انسان به انسان منتقل می شود و ایمن سازی تکمیلی، ایمن سازی جاری فلج اطفال و مراقبت فلج شل حاد سه راهکار اصلی پیشگیری از آن است.
در کشور ایران از سال 2000 میلادی موردی ازبیماری فلج اطفال مشاهده نشده و برای حفظ این سطح (حذف گردش ویروس وحشی) ، برنامه ایمن سازی تکمیلی فلج اطفال در کشور در نقاط مرزی و پر خطر کشور با فاصله زمانی یک ماه در هشت استان ، 50 شهرستان و در سه کشور همسایه اجرا شد .
در این طرح از واکسن دو ظرفیتی خوراکی استفاده شده است که هیچ عارضه خاصی دربرنداشت . 

میثم غلامی امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.

آخرین اخبار آرشیو