امضای تفاهم نامه همکاری میان شرکت صنایع پتروشیمی خلیج‌فارس و زیمنس آلمان

هلدینگ خلیج‌فارس و شرکت زیمنس آلمان برای همکاری‌های راهبردی و بلندمدت تفاهم‌نامه همکاری امضا کردند.

به گزارش فرینا، شرکت صنایع پتروشیمی خلیج‌فارس و زیمنس آلمان در حاشیه سومین روز از نمایشگاه بین‌المللی نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی برای تبدیل همکاری‌های این دو شرکت از رابطه خریدار و فروشنده به رابطه شراکت تجاری تفاهم‌نامه همکاری امضا کردند.

بر اساس این گزارش، این تفاهم‌نامه همکاری به امضای مدیران عالی شرکت صنایع پتروشیمی خلیج‌فارس و زیمنس رسید.

مدیرعامل هلدینگ خلیج‌فارس در حاشیه امضای این تفاهم‌نامه گفت: پیام این تفاهم‌نامه این است که از این پس رابطه با شرکت زیمنس تنها منحصر به خرید کالا نخواهد بود بلکه دو شرکت همکاری‌هایی در زمینه تعمیرات، نگهداری، ارتقای کیفیت محصولات، حل مشکلات واحدها و.... خواهند داشت.

جعفر ربیعی افزود: صنعت پتروشیمی ایران همکاری بلند مدتی را با زیمنس خواهد داشت و این در حالی است که در گذشته همکاری با زیمنس به صورت توافق‌های مجزا صورت می‌گرفت و در صورت نیاز به همان محصول در زمانی دیگر مجبور به خرید دوباره با همان فرآیند طولانی بودیم.

ربیعی گفت: اکنون زیمنس به این باور رسیده است که هلدینگ خلیج‌فارس قابل چشم‎پوشی نیست و می‌توان همکاری مشترک داشته باشیم.

وی با اشاره به این‌که زیمنس از این پس این شرکت را به صورت جزایر مجزا نمی‌بیند، افزود: همکاری بلند مدت با زیمنس امروز کلید خورد و امیدواریم این روند ادامه‌دار بوده و شرکت‌های بزرگ دنیا هم ما را تنها به چشم خریدار کالا نبینند و به دنبال همکاری‌های بیشتر باشند.

مدیرعامل هلدینگ خلیج‌فارسگفت: این کار سبب می‌شود تا قیمت کالاهای خارجی کمتر شده و خدمات پس از فروش بیشتری نیز بدست آوریم و همچنین می‌توانیم شرکت‌های داخلی را به شرکت‌های بزرگ بین‌المللی وصل کنیم.

ربیعی این تفاهم‌نامه را همسو با توافق برجام دانست و افزود: ایجاد شرکت‌های مشترک و همکاری‌های مشترک با شرکت‌های بین‌المللی بدون برجام امکان پذیر نبود البته شرکت‌های بزرگ دنیا باید این را بدانند که شرایط ایران شبیه پیش از تحریم‌ها نیست و ما به دنبال همکاری‌های بیشتر هستیم.

آمنه شهیدی امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.

آخرین اخبار آرشیو