لزوم همکاری شهرداری تهران برای توسعه عمران‌ آبادان و خرمشهر

مدیر عامل سازمان منطقه آزاد اروند گفت: انتظار ما از دستگاه‌های ملی بزرگ و کلان‌شهرها از جمله شهرداری تهران کمک‌های فنی، اجرایی، فکری و نظارتی برای توسعه و عمران‌ آبادان و خرمشهر است.

به گزارش فرینا به نقل از  فارس اسماعیل زمانی در نشست رئیس شورای شهر تهران با مدیران و مسئولان آبادان گفت: شهرهای آبادان و خرمشهر دروازه ورود صنعت و مدرنیته به کشور بوده اند.
وی افزود: جنگ باعث نابودی شهرها و افزایش مهاجرت مردم و نخبگان شد در بازسازی این دو شهر موفق نبوده ایم علت آن هم این است که بازسازی اقتصادی برای این شهرها انجام نشد.
مدیرعامل منطقه آزاد اروند بیان کرد: در این شهرها رنگ کهنگی و فرسودگی باقی ماند. نتوانستیم بعد بازسازی شهر، بازسازی اقتصادی خوبی در جهت توسعه آن داشته باشیم و کارآفرینان به جهت نبود زمینه‌های اقتصادی به شهر بازنگشتند.
وی افزود: این شهرها درگذشته به دلیل موقعیت‌ها و درآمدهای ترانزیتی و گمرکی به عنوان معین شهرداری تهران بوده‌اند و درآمد مازاد خود را برای اجرای پروژه‌ها در اختیار شهرداری تهران قرار می‌دادند.
زمانی عنوان کرد: یکی از مزیت‌های منطقه آزاد اروند این است که می‌تواند زمینه توسعه اجتماعی و اقتصادی را برای شهر فراهم آورد.
مدیرعامل منطقه آزاد اروند گفت: طبق گزارش اصناف 30 در صد بازار متأثر از حضور اتباع خارجی است و در حوزه سلامت و آموزش‌وپرورش زیرساخت‌ها به‌خوبی در حال اجرا است.
وی افزود: ازلحاظ زیرساخت‌ها هنوز به حد مطلوب نرسیده‌ایم ولی این دو شهر ازلحاظ امکانات جغرافیای گردشگری فرصت‌های بسیار خوبی دارند، بازسازی سواحل، احداث چند پل بر رودخانه بهمن‌شیر در آینده نزدیک انجام خواهد گرفت.
مدیرعامل منطقه آزاد اروند اظهار کرد: توقعی که از سایر شهرها داریم این است که از مزیت‌های منطقه آزاد در جهت سرمایه‌گذاری استفاده کنند.
زمانی گفت: انتظار ما از دستگاه‌های ملی بزرگ و کلان‌شهرها از جمله شهرداری تهران کمک‌های فنی، اجرایی، فکری و نظارتی برای توسعه و عمران‌ آبادان و خرمشهر است.

برچسب ها : منطقه آزاد اروند
میثم غلامی امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.

آخرین اخبار آرشیو