موضوعات مربوط به پیام رسان‌ها برعهده مرکز ملی فضای مجازی است

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: طبق سیاست حمایت از پیام رسان‌های داخلی مصوب شورای عالی فضای مجازی، موضوعات مربوط به پیام رسان‌ها برعهده مرکز ملی فضای مجازی است و وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، بخش‌هایی از امور را بعهده دارد.

به گزارش فرینا به نقل از ایسنا، محمدجواد آذریجهرمی در حاشیه بازدید از زیرساخت‌های گردشگری منطقه آزاد انزلی در جمع خبرنگاران اظهارکرد: طبق سیاست حمایت از پیام رسان‌های داخلی مصوب شورای عالی فضای مجازی، موضوعات مربوط به پیام رسان‌ها برعهده مرکز ملی فضای مجازی است و وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، بخش‌ هایی از امور را به عنوان اجرایی پیش برده است.
وی ادامه داد: به لحاظ مفهومی و اینکه مردم از یک پیام رسان مشترک استفاده کنند، باید توجه داشته باشیم که فعالیت این پیام رسان‌ها و انتخاب آنها فرمایشی نیست به گونه‌ای که به مردم تکلیف شود پیام رسانی را که ما تاییدمی‌کنیم، استفاده کنند بلکه باید رقابتی سازنده و فشرده بین پیام رسان‌ها باشد.
به گفته آذری جهرمی، پیام رسانی که سرویس‌ های مناسب تر، خدمات بهتر ارائه و اعتماد کاربران را جلب کند، می‌تواند فعالیت خود را ادامه دهد و در این فرآیند، دخالت حاکمیت معمولا اثرگذار نیست.
وی گفت: بر اساس سیاست‌های اقتصاد مقاومتی،به وزارتخانه تکلیف شده که در مدت چهار سال متوسط سرعت دسترسی به شبکه ملی را به 20 مگابیت در ثانیه ارتقا دهد.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با اشاره به لزوم پوست اندازی در این بخش، توسعه ظرفیت فیبرنوری و فناوری‌های آن گفت: توسعه فناوری در مناطق آزاد به دلیل ساختار چابک آنها، ساده‌تر است و منطقه آزاد انزلی دراین امر پیش رو بوده و همواره رو به جلو حرکت کرده است.
آذری جهرمی تصریح کرد: بخش خصوصی که امروز این توسعه را در منطقه آزاد انزلی انجام داده، بیش از یک میلیون پورت ایجاد کرده که 80 درصد از فناوری مورد استفاده آن، تولید داخل است.
وی افزود: در زمینه کسب و کارهای نوپا و جدیدتریناقدامات انجام شده، شش عضو دولت طرحی را با قید فوریت آماده کرده اند که هفته آینده با قید فوریت به مجلس شورای اسلامی تقدیم می شود.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات ادامه داد:بر این اساس بخش مهمی از کسب و کارهای نوپا، ساده سازی می‌شوند؛ همچنین سرعت عمل کسب و کارهای نوپا در انجام خدمات اداری، کسب مجوزها و در موضوع بیمه و مالیات به حداقلزمان ممکن می‌رسد.

میثم غلامی امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.

آخرین اخبار آرشیو