استاندار البرز اعضای کارگروه توسعه فرودگاه پیام را منصوب کرد

محمد علی نجفی استاندار البرز در احکامی اعضای کارگروه توسعه فرودگاه بین المللی پیام این استان را منصوب کرد.

به گزارش فرینا، دراین احکام، سعید زرندی مدیرعامل فرودگاه بین المللی و منطقه ویژه اقتصادی پیام به عنوان دبیر کارگروه توسعه فرودگاه پیام منصوب شد.

همچنین خسرو ارتقایی معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری البرز به عنوان جانشین ریاست کارگروه توسعه فرودگاه پیام منصوب شده است.

مدیران کل راه و شهرسازی، حفاظت محیط زیست، راهداری و حمل و نقل جاده ای ، منابع طبیعی و آبخیزداری، ثبت اسناد و املاک، رئیس سازمان برنامه و بودجه استان، فرمانداران کرج وساوجبلاغ و شهردار کرج از جمله اعضای این کارگروه هستند.

این کارگروه برای هم افزایی، مشارکت هدفمند و ایجاد بستری یکپارچه با هدف توسعه فرودگاه پیام تشکیل شده است.

استاندار البرز نیز ریاست کارگروه توسعه فرودگاه و منطقه ویژه اقتصادی پیام را برعهده دارد.

شرکت خدمات هوایی پیام در سال 1369 با عنوان مرکز خدمات هوایی برای ارائه خدمات حمل و نقل و توزیع بار کالاهای پستی و ارائه خدمات بالگردی به نقاط سخت گذر در شرایط جوی متفاوت و پشتیبانی از عملیات توسعه و تایید و تجهیز و نگهداری مراکز، دستگاه ها و امکانات مخابراتی و پستی کشور فعالیت خود را آغاز کرد.

با توجه به موقعیت و جایگاه این شرکت و همجواری آن با استان تهران، بر اساس مصوبه تیرماه 1382 هیات دولت، 3 هزار و 600 هکتار از اراضی فرودگاه پیام به عنوان منطقه ویژه اقتصادی تعیین شد.

**مزیت های منطقه ویژه اقتصادی پیام
نزدیک ترین منطقه ویژه اقتصادی کشور به تهران، قرار داشتن فرودگاه در داخل اراضی منطقه ویژه و امکان بهره گیری از کلیه تاسیسات، تجهیزات و تسهیلات آن، قرارگرفتن در مجاورت مرکز اقتصادی، صنعتی و کشاورزی کشور، قرارگرفتن در مجاورت راه آهن سراسری، متروی تهران ـ کرج و شاهراه های ارتباطی کشور و دارا بودن شرایط اقلیمی مناسب، از جمله مزیت های این منطقه است.

برخورداری از امکانات زیربنایی، برخورداری از گمرک، گذرنامه اختصاصی و بانک، وجود نیروی کار ارزان در منطقه، قرار گرفتن در مسیر تلاقی استان اقتصادی کشور، نزدیک بودن به مراکز تحقیقاتی و نیروهای تحصیل کرده و متخصص منطقه از دیگر مزیت های قابل توجه منطقه ویژه اقتصادی پیام محسوب می شود.

نزدیکی به مراکز تولید میوه، سبزی و گل و گیاه بدون محدودیت سقف زمانی و نزدیکی به مراکز عمده تولید و مصرف کالاها و خدمات، وجود هاب پستی و گمرک در فرودگاه بین المللی پیام، داشتن انبارهای متعدد روباز، وجود ترمینال های کانتینری و امکانات تخلیه و بارگیری با دستگاه های پیشرفته از دیگر ظرفیت های منطقه ویژه اقتصادی پیام است.

آمنه شهیدی امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.

آخرین اخبار آرشیو