بازدید رییس ستاد مبارزه با قاچاق کشور از بندر شهيد رجايي 

رییس ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز کشور در جریان سفر به مركز استان هرمزگان، از بخش هاي مختلف منطقه وي‍ژه اقتصادي بندر شهيد رجايي ديدن كرد و در جريان فعاليت هاي بزرگترين بندر تجاري كشور قرار گرفت. 

به گزارش فرینا، علي مويدي خرم آبادي در رأس هیأتی متشکل از چند تن از مسئولان این ستاد با حضور در دروازه طلايي اقتصاد ایران از امکانات و قابلیت های منطقه ویژه اقتصادی بندر شهید رجایی، کشتی های داخلی و خارجی پهلو گرفته در اسکله ها و عملیات تخلیه و بارگیری کالا در این منطقه ویژه اقتصادی ديدن کرد.
در این بازدید، بهروز اکرمی معاون سیاسی امنیتی استاندار هرمزگان، اله مراد عفيفي پور مديركل بنادر و دريانوردي استان و مدیر منطقه ویژه اقتصادی بندر شهیدرجایی و مسئولان دبیرخانه کمیسیون استانی مبارزه با قاچاق کالا و ارز نیز این مقام عالی رتبه کشوری را همراهی می کردند.
اله‌مراد عفیفی‌پور مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان مدیر منطقه ویژه اقتصادی بندر شهیدرجایی در جریان این بازدید، گزارشی از آخرین وضعیت فعالیت‌های عملیاتی بندر شهید رجایی و اقدامات صورت گرفته در راستاي مقابله و جلوگيري از قاچاق كالا در اين بندر را ارائه کرد.
همچنين، تشریح طرح‌های توسعه‌ای بندر شهید رجایی و بیان آخرین اقدامات و دستاوردهای سازمان بنادر طی سال‌های اخیر برای رونق بخشی به تجارت دریایی از ديگر موضوعاتی بود که عفیفی‌پور در گزارش خود مطرح کرد.
شايان ذكر است، مركز كنترل ترافيك دريايي(VTS)، مركز هماهنگي جستجو و نجات دريايي(MRCC)، اراضی پشتیبانی، انبارها و محوطه هاي سرمايه گذاران بخش خصوصي، پایانه شماره یک و دو کانتینری، پايانه كالاهاي، عمومي، فله و متفرقه، انبار سي اف اس، بندر خلیج فارس به عنوان زون نفتی بندر شهید رجایی، ساختمان ايكس ري جديد و درب خروجي شرقي از جمله بخش های بزرگترین بندر تجاری ایران بود که مورد بازدید مسئولان ارشد ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز کشور قرار گرفت.
گفتنی است، جمعی از معاونین اداره كل بنادر و دریانوردی هرمزگان و ناظر گمرکات استان در جریان بازدید از بندر شهید رجایی، این هیأت را همراهی می کردند.
یادآور می شود، منطقه ویژه اقتصادی بندر شهید رجایی به عنوان دروازه طلایی اقتصاد ایران با برخورداری از پیشرفته ترین تجهیزات تخلیه و بارگیری و ۴۰ پست اسکله، امکان پهلوگیری کشتی های بزرگ اقیانوس پیما را داراست.
این بندر در ۲۳کیلومتری غرب شهر بندرعباس واقع شده و با ظرفیت تخلیه و بارگیری سالانه حدود ۱۰۰ میلیون تن کالا، بیش از ۵۳ درصد حجم کل صادرات و واردات و ۷۰ درصد ترانزیت کالا در کشور را برعهده دارد.
 

آمنه شهیدی امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.

آخرین اخبار آرشیو