مسائل ثبت سفارش فعالان اقتصادی مرتفع می‌شود

مشاور رئیس‌جمهور و دبیر شورای عالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی گفت: مسائل پيش آمده بعد از ابلاغ ضرورت ثبت سفارش با توجه به شكل فعاليت در مناطق آزاد مشکل‌ساز شد كه با جديت پيگيري و حل و فصل شده و اميدواريم تا هفته آينده با اتصال به سامانه وزارت صمت مرتفع شود.

به گزارش فرینا، مرتضی بانک در جمع فعالین اقتصادی منطقه آزاد چابهار اظهار کرد: تولیدکنندگان و فعالان اقتصادی به سمت‌وسوی تولید کالای باکیفیت، رقابت‌پذیر و صادرات محور حرکت کنند.
وی افزود: ایجاد زنجیره‌های همکاری میان سرمایه‌گذاران بزرگ و کوچک باعث پیشرفت اقتصادی مناطق آزاد می‌شود؛ دولت تلاش می‌کند تا با کم کردن قوانین متعدد و موازی در فعالیت‌های اقتصادی دست و پای فعالان این عرصه را باز کند.
مشاور رئیس جمهور تصریح کرد: هدف و برنامه ما در مناطق آزاد ايجاد فضاي امن و شرايط مناسب براي حضور و فعاليت سرمايه گذاران است؛ در شرايط فعلي برنامه‌هاي كشور در راستاي تقويت توليد با هدف صادرات است كه اين مهم در مناطق آزاد نيز به شكل جدي در حال پيگيري است.
دبیر شورای عالی مناطق آزاد ادامه داد: اعمال فشار در عرصه‌هاي بين المللي از سوي برخي كشورها غير قابل انكار اما قابل مقابله است؛ دولت مي‌داند كه عبور از اين شرايط جديد فقط با همراهي مردم ممكن است.
بانک گفت: بر اساس فرمایشات رهبری، کشور دچار بحران و بن بست نیست و می‌بایست به دنبال راهکارها باشیم؛ رفع مشکلات سرمایه‌گذاران و فعالان اقتصادی در چابهار با جدیت پیگیری و دنبال می‌شود.
وی تاکید کرد: تعريف و قانون منطقه آزاد در راستاي تسهيل شرايط براي فعاليت‌هاي اقتصادي بوده و هست، بنا نيست در اين محدوده‌ها قانون گريز باشيم؛ وضع بعضي از قوانين فراگير است و بنا به ضرورت و شرايط تصويب شده است.
دبیر شورای عالی مناطق آزاد با اشاره به گله فعالان برای گیر و دارهای ثبت سفارش، گفت: مسائل پيش آمده بعد از ابلاغ ضرورت ثبت سفارش با توجه به شكل فعاليت در مناطق آزاد مشكل ساز شد كه با جديت پيگيري و حل و فصل شده و اميدواريم تا هفته آينده با اتصال به سامانه وزارت صمت مرتفع شود.
 

خبرنگار منطقه آزاد چابهار امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.

آخرین اخبار آرشیو