لزوم استفاده از ظرفیت های قانونی برای حمایت از پیمانکاران در بنادر کشور

معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی گفت: برای حمایت از پیمانکاران و فعالان بخش خصوصی از ظرفیت های قراردادی و مکانیزم های قانونی دیگر نهایت استفاده صورت گیرد تا بی انگیزگی و اختلال در روند توسعه بنادر ایجاد نشود.


به گزارش فرینا، محمد راستاد در جمع اعضای شورای اداری بنادر و دریانوردی استان هرمزگان افزود: بنادر تجاری کشور به ویژه بندر شهیدرجایی در مقطع تاریخی و شرایط حساس کنونی جایگاهی کلیدی دارند.
راستاد با بیان اینکه بندر شهیدرجایی تامین 60 درصد از مایحتاج و پشتیبانی از بخش اعظم صادرات کشور را بر عهده دارد، گفت: اقتصاد کشور به تلاش مدیران و کارکنان این بندر وابسته است و باید به گونه ای عمل کنیم که هیچ گونه کمبود و نقیصه ای در ایفای وظایف، متوجه کشور نشود.
معاون وزیر راه و شهرسازی بر لزوم توجه ویژه به پروژه های تعمیر و نگهداری تجهیزات و روبناها در بنادر تأکید کرد و افزود: طرح بسیار مهم مرحله سوم توسعه پایانه کانتینری بندر شهیدرجایی با روند خوبی در حال اجراست. همچنین تلاش می کنیم که تکمیل فاز 2 و تجهیزات استراتژیک آن در زمان وعده داده شده به بهره برداری برسد تا این امکانات بتواند در خدمت حمل و نقل کشور قرار گیرد.
راستاد گفت: حداکثر مساعدت برای تجار و صاحبان کالا در مسیر تشریفات ورود و خروج کالا در بنادر صورت گیرد. بر اساس مصوبه مربوط به اصلاحیه اخیر قانون تسریع در تخلیه کشتی ها، 24 ساعته شدن درب خروج گمرک یک الزام قانونی است و با انجام پیگیری های لازم، ارایه خدمات شبانه روزی باید عملیاتی شود.     
وی افزود: همچنین از ظرفیت های قراردادی و مکانیزم های قانونی دیگر برای حمایت از پیمانکاران و فعالان بخش خصوصی، نهایت استفاده صورت گیرد تا بی انگیزگی و اختلال در روند توسعه بنادر ایجاد نشود. 
مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی گفت: به موازات توسعه بندر شهیدرجایی، حرکت به سمت شرق استان هرمزگان (سواحل مکران) و  ایجاد یک بندر اقیانوسی در این منطقه یک ضرورت محسوب می شود.
راستاد همچنین از اقدامات صورت گرفته برای تامین 23 فروند شناور آتشخوار برای خدمات دهی در حوضچه های کم عمق و تعدادی نیز یدک کش در بنادر اصلی در سال جاری خبر داد.
معاون وزیر راه و شهرسازی در پایان از تلاش های مدیرکل بنادر و دریانوردی استان هرمزگان به عنوان یکی از سرمایه های مدیریتی سازمان بنادر بخاطر اجرای پروژه ها و فعالیت های توسعه ای در بزرگترین بندر تجاری کشور تقدیر و تشکر کرد و گفت: خوشبختانه وجود یک تیم مدیریتی قوی در بندر شهیدرجایی پشتوانه برنامه های توسعه است و در خصوص فعالیت های این بندر، هیچ گونه نگرانی نداریم. 
در ابتدای این نشست، اله مراد عفیفی پور مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان و مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی بندر شهیدرجایی نیز به ارایه گزارشی از طرح های توسعه ای و اقدامات انجام شده و در دستور کار بنادر این استان پرداخت.
لازم به ذکر است، نشست با مدیران عضو شورای حمل و نقل استان هرمزگان از دیگر برنامه های سفر یکروزه معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی به استان هرمزگان بود.
 

آمنه شهیدی امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.

آخرین اخبار آرشیو