بهره برداری از ترمینال مسافری فرودگاه پیام در آینده نزدیک

مدیرکل عملیات فرودگاهی منطقه ویژه اقتصادی فرودگاه پیام گفت که ترمینال مسافری فرودگاه بین المللی پیام با 95 درصد پیشرفت فیزیکی درمرحله تکمیل قرار گرفته است.به گزارش فرینا، علی کاملی افزود: عملیات بهسازی و تجهیز ترمینال مسافربری فرودگاه بین المللی پیام با مساحتی بالغ بر 6 هزار متر مربع از ابتدای سال 97 آغاز و هم اکنون با 95 درصد در حال اجرا است.

کاملی گفت: بهسازی وتجهیز ترمینال فرودگاه بین المللی پیام شامل کارهای عمرانی و خرید و نصب دستگاه های کمک بازرسی، تسمه نقاله، کانترهای پذیرش مسافر، ترازوهای فرودگاهی، سیستم اعلان پرواز، سیستم اطلاعات پرواز خطوط ارتباطی و شبکه ها در مراحل پایانی قرار دارد.

وی افزود: همچنین فضایی برای پارکینگ خودروها به مساحت 15 هزار مترمربع با ظرفیت 600 دستگاه خودرو در نظر گرفته شده است.

مدیرکل عملیات فرودگاهی منطقه ویژه اقتصادی فرودگاه پیام ادامه داد: ترمینال فرودگاه بین المللی پیام تا هفته آینده آماده بهره برداری می شود.

کاملی افزود: طبق هماهنگی به عمل آمده، برقراری پروازهای اعزام و پذیرش مسافر از این ترمینال همزمان با هفته دولت انجام خواهد شد.

شرکت خدمات هوایی پیام در سال 1369 تحت عنوان مرکز خدمات هوایی برای ارائه خدمات هوایی و حمل ونقل و توزیع بار کالاهای پستی و ارائه خدمات بالگردی به نقاط صعب العبور در شرایط جوی متفاوت و پشتیبانی از عملیات توسعه و تائید و تجهیز و نگهداری مراکز، دستگاه ها و امکانات مخابراتی و پستی کشور فعالیت خود را آغاز کرد.

با توجه به موقعیت و جایگاه این شرکت و همجواری آن با استان تهران طبق مصوبه تیرماه 1382 هیات دولت، 3 هزار و 600 هکتار از اراضی فرودگاه پیام به عنوان منطقه ویژه اقتصادی تعیین شد. نزدیکترین منطقه ویژه اقتصادی کشور به تهران، قرار داشتن فرودگاه در داخل اراضی منطقه ویژه و امکان بهره گیری از کلیه تأسیسات، تجهیزات و تسهیلات آن، قرارگرفتن در مجاورت مرکز اقتصادی، صنعتی و کشاورزی کشور، نزدیکی به راه آهن سراسری، متروی تهران ـ کرج و شاهراه های ارتباطی کشور و دارا بودن شرایط اقلیمی مناسب از جمله مزیت های این منطقه است. همچنین برخورداری از امکانات زیربنایی و اداری مانند گمرک، صدورگذرنامه اختصاصی و بانک، وجود نیروی کار ارزان در منطقه، قرار گرفتن در مسیر تلاقی 5 استان اقتصادی کشور، نزدیکی به مراکز تحقیقاتی و نیروهای تحصیل کرده و متخصص منطقه، نزدیکی به مراکز تولید میوه، سبزی و گل و گیاه بدون محدودیت و مراکز عمده تولید و مصرف کالاها و خدمات، وجود هاب پستی از دیگر مزیت های فرودگاه پیام و منطقه ویژه اقتصادی آن است. اکنون خدمات هوایی حمل بار و کالا در فرودگاه پیام به اقصی نقاط جهان در حال انجام است. مسافربری شدن فرودگاه بین المللی پیام، آرزوی دیرینه مردم استان البرز است که طی برنامه ریزی های صورت گرفته در هفته دولت امسال تحقق می یابد.

آمنه شهیدی امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.

آخرین اخبار آرشیو