لایحه مناطق آزاد جدید هفته آینده به رای گذاشته می شود

مشاور رییس جمهوری و دبیر شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی گفت: لایحه ایجاد هشت منطقه آزاد و ۱۲ منطقه ویژه اقتصادی جدید با توجه ویژه نمایندگان طی هفته آینده در کمیسیون تخصصی به رای گذاشته شده و پس از آن در صحن مجلس شورای اسلامی مطرح می شود.

به گزارش فرینا به نقل از ایرنا، مرتضی بانک افزود: این لایحه در ماه های گذشته در کمیسیون تخصصی مجلس شورای اسلامی مورد بررسی قرار گرفته و بسیاری از ابهامات آن رفع شده است. 
وی اضافه کرد: لایحه مناطق آزاد جدید به مرحله تفاهم در زمینه محدوده‌ها، مناطق منفصل و معارضان رسیده‌ است و نمایندگان کمیسیون تخصصی با کلیات طرح موافق هستند. 
وی اظهار داشت: هشت منطقه آزاد تجاری - صنعتی جدید که در دستور کار قرار گرفته، دارای ویژگی‌های مناطق آزاد حال و حاضر خواهد بود و با توجه به معافیت‌های مالیاتی و گمرکی می‌تواند برای فعالان اقتصادی شرایط مناسبی را فراهم کند. 
دبیر شورایعالی مناطق آزاد با اشاره به اینکه میزان تولید ناخالص در مناطق آزاد هفت گانه کشور مشخص نیست، افزود: با سازمان برنامه و بودجه جهت محاسبه آن تفاهم نامه ای به امضا رسیده است. 
بانک در خصوص میزان صادرات مناطق آزاد نیز گفت: این رقم در سال 1392 حدود 190 میلیون دلار بود و در سال گذشته به یک میلیارد و 50 میلیون دلار رسید که بیشتر از پیش بینی های مربوط به برنامه های اقتصاد مقاومتی بوده است. 

خبرنگار منطقه آزاد ماکو امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.

آخرین اخبار آرشیو