نمی توان نقش سازمان منطقه آزاد اروند را در اتفاقات مثبت منطقه نادیده گرفت

نماینده مردم خرمشهر در مجلس گفت: نمی توان نقش سازمان منطقه آزاد اروند را در اتفاقات مثبتی که در منطقه و خرمشهر اتفاق افتاده است نادیده گرفت که از جمله این اقدامات می توان به اختصاص اعتباری 40 میلیاردی برای بازسازی ورزشگاه شهید جهان آرا که مخروبه بوده است اشاره کرد.

به گزارش فرینا، عبدالله سامری در نشست شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی در اتاق بازرگانی با اشاره به خرید توریست های عراقی از بازارهای منطقه آزاد اروند و برداشت منفی از این اتفاق، اظهار کرد: این کار این نوع برداشت نا صحیح است و در شرایطی که مملکت به ارز آوری احتیاج دارد و کشورهای همچون ترکیه و عربستان در پی استفاده از عراق برای رونق بازارها و تولیدات داخلی خود هستند، خرید عراقی ها و اتباع خارجه از بازار اروند موقعیت طلایی برای خرمشهر محسوب می شود.
سامری گرانی اجناس در بازارهای اروند را بی ارتباط به حضور و خرید عراقی ها از آبادان و خرمشهر دانست و اظهار کرد: گرانی در کشور امری ملی و همه گیر است و برخی اجناس همچون مرغ در کشتارگاه ها با قیمت ۱۰ هزار تومان عرضه می شود و ارتباطی به حضور عراقی ها و درخواست خرید آنها ندارد.
از دیگر مطالب مطرح شده در این نشست بحث مربوط به توسعه صنایع دریایی بود که از وجود خاکریز و احداث پل هایی با ارتفاع غیر استاندارد بر مسیر رودخانه کارون و اروند از جمله موانع سد راه این توسعه یاد شد.
نماینده خرمشهر با اشاره به این موارد بر ادامه عملیات خاکریز برداری در خرمشهر تاکید کرد و گفت: عملیات خاکریز برداری که از راس جنوبی مینوشهر آغاز شده بود در حال انجام است که بعد از توقف کوتاه مدت در پی بروز یک مشکل، با پیگیری شمخانی دبیر امنیت ملی باز هم از سرگرفته شد و عملیات تا سواحل خرمشهر و شلمچه ادامه خواهد داشت.
وی در رابطه با پل های خرمشهر نیز بیان کرد: احداث پل های جدید در دستور کار است اما علاوه بر پل سازی ها افزایش ارتفاع پل شهید جهان آرا ( پل جدید) خرمشهر نیز انجام خواهد شد.
سامری همچنین از شهرداری خرمشهر خواست هرچه سریعتر نسبت به ساماندهی بازارهای خرمشهر به ویژه دست فروش های بازار روز این شهرستان و روشن شدن تکلیف بازار امام علی(ع) به منظور ساماندهی دست فروشان احداث شده است اقدام کند.
نماینده مردم خرمشهر در ادامه بر اقدامات مثبت سازمان منطقه آزاد اروند در زمینه های مختلف به ویژه عمرانی تاکید کرد و گفت: نمی توان نقش سازمان منطقه آزاد اروند را در اتفاقات مثبتی که در منطقه و خرمشهر اتفاق افتاده است نادیده گرفت که از جمله این اقدامات می توان به اختصاص اعتباری ۴۰ میلیاردی برای بازسازی ورزشگاه شهید جهان آرا که مخروبه بوده است اشاره کرد.
وی اقدام در عرصه عمرانی با تخصیص ۱۰۰ میلیارد تومان اعتبار برای شهرداری خرمشهر، کمک قابل توجه به آموزش و پرورش، فرهنگ و ورزش خرمشهر را از دیگر اقدامات سازمان منطقه آزاد اروند برشمرد.
سامری تاکید کرد: این اقدامات نباید نادیده گرفته شوند چرا که ممکن است باعث دلسری در کارگزاران این سازمان و کندی روند توسعه در منطقه شود.

خبرنگار منطقه آزاد اروند امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.

آخرین اخبار آرشیو