ارائه تسهیلات به بخش خصوصی برای ورود کشتی کروز به مرز خلیج فارس

معاون امور دریایی سازمان بنادر و دریانوردی گفت: در حال حاضر امکان سفر دریایی شبانه از سرزمین اصلی به جزایر وجود دارد.

به گزارش فرینا، هادی حق شناس در مورد تمهیدات صورت گرفته به منظور انجام گردشگری دریایی و سفر دریایی شبانه توسط این سازمان، افزود: در حال حاضر سفر دریایی شبانه از سرزمین اصلی به جزایر وجود دارد و حتی ممکن است است تعداد آن افزایش یابد اما گردشگری دریایی شبانه به دلیل دور بودن از ساحل مناسب نیست.

حق شناس در خصوص تامین ایمنی شناورهای اجاره ای، گفت: مالکان شناور می توانند به منظور اجاره شناور خود اقدام کنند اما در هر شرایطی ایمنی شناورها بر عهده سازمان بنادر و دریانوردی است و ایمنی را کنترل می کند.

وی افزود: در تابستان سال جاری میزان گردشگری دریایی افزایش خواهد یافت و سازمان بنادر و دریانوردی در تلاش است تا ایمنی گردشگری دریایی را ارتقا بخشد؛ به طور مشخص بحث تعیین محدوده تردد، استفاده از لوازم و تجهیزات ایمنی، جلیقه نجات و نیز کنترل لوازم ایمنی شناورها در دستور کار سازمان قرار دارد.

 معاون امور دریایی سازمان بنادر و دریانوردی در مورد استفاده از کشتی کروز در حوزه گردشگری دریایی، گفت: به جز یک مورد کشتی کروز که به صورت شبانه روزی در دریا تردد می کند (کشتی سانی در کیش) کشتی کروز دیگری نداریم اما فعالان گردشگری دریایی را تشویق می کنیم که از تسهیلات سازمان بنادر و دریانوردی استفاده کنند و به منظور ورود کشتی کروز به مرز خلیج فارس اقدام نمایند.

آمنه شهیدی امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.

آخرین اخبار آرشیو