انعقاد قرارداد سرمایه‌گذاری 142 میلیارد ریالی با رویکرد ریلی در بندر امیرآباد

قرارداد ساخت سیلوی نگهداری غلات با ظرفیت 35‌هزار تن با رویکرد حمل‌ونقل ریلی در منطقه ویژه اقتصادی بندر امیرآباد منعقد شد.

به گزارش فرینا؛ مدیر منطقه ویژه اقتصادی بندرامیرآباد، گفت: شرکت آرد خوشه فارس با انعقاد قراردادی به ارزش 142‌میلیارد ریال، سیلوی 35‌هزار تنی غلات را در منطقه ویژه اقتصادی بندرامیرآباد احداث می‌کند.

سیاوش رضوانی بابیان این‌که این قرارداد به‌صورت B.O.T منعقدشده است، گفت: سرمایه‌گذار طبق این قرارداد، ساخت سیلو را در یک سال به پایان می‌رساند و مقرر شد با توجه به وجود 25‌کیلومتر راه‌آهن داخلی و دسترسی به راه‌آهن سراسری طی 14‌سال پس از ساخت سیلو با بهره‌گیری از زیرساخت‌های حمل‌ونقل ریلی بندرامیرآباد از آن بهره‌برداری می‌کند.

رضوانی افزود: در قراردادهای BOT که به شیوه ساخت، بهره‌برداری و واگذاری منعقد می‌شوند، سرمایه‌گذار پس از ساخت و بهره‌برداری از پروژه در مدتی معین، زیرساخت ایجادشده را در پایان زمان مقرر در اختیار مجموعه قرار می‌دهد.

وی افزود: در حال حاضر ظرفیت سیلوهای غلات منطقه ویژه اقتصادی بندرامیرآباد 240 هزار تن است که با تکمیل این پروژه این ظرفیت به 275هزار تن می‌رسد.

مدیر منطقه ویژه اقتصادی امیرآباد بابیان این‌که ساخت سیلوی نگهداری غلات با توجه به این‌که بندرامیرآباد پایلوت غلات شمال کشور است از اولویت‌های سرمایه‌گذاری این منطقه به شمار می‌آید، اظهار کرد: احداث صنایع تبدیلی مرتبط با چوب و کاغذ، ساخت مخازن و صنایع تبدیلی روغن خوراکی، ایجاد مخازن برای ترانزیت فرآورده‌های نفتی، ساخت تاسیسات سایر صنایع و خدمات ایجاد ارزش‌افزوده اعم از تولیدی، تبدیلی و مونتاژی وابسته به حمل‌ونقل دریایی و ایجاد سیلوی نگهداری غلات، اولویت‌های سرمایه‌گذاری بندرامیرآباد هستند.

رضوانی خاطرنشان کرد: با توجه به توان بالای تخلیه و بارگیری بندرامیرآباد و وجود 15پست اسکله در این بندر، افزایش فضای نگهداری کالاها به بالا بردن توان منطقه برای حضور و فعالیت صنایع تبدیلی کمک می‌کند.

مهنوش اسدی امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.

آخرین اخبار آرشیو