جابجایی بیش از 11هزار مسافر از فرودگاه ماکو

مدیر فرودگاه منطقه آزاد ماکو به جابجایی11 هزار و 658 مسافر از طریق این فرودگاه طی هفت گذشته اشاره کرد و گفت: پروازها از نیمه دوم مهر سال جاری/1397/ با شرکت هواپیمایی آتا از سرگرفته شده است.

به گزارش فرینا، قربان محرم نژاد در گفت و گو با خبرنگار ایرنا میزان بار جابجا شده از ابتدای سال جاری را 76 هزار و 724 کیلوگرم برشمرد و افزود: هر هفته سه پرواز در روزهای شنبه، دوشنبه و چهارشنبه با هواپیمای 737 شرکت هواپیمایی آتا از فرودگاه ماکو به تهران و بالعکس انجام می شود.
محرم نژاد گفت: فروش بلیط پروازهای تهران ـ ماکو و بالعکس به صورت اینترنتی توسط شرکت هواپیمایی آتا از روز شنبه 15 مهرماه سال جاری در وب سایت www.sepehrsafar.com در دسترس مسافران قرار گرفته است.
وی با بیان اینکه تجهیزات فرودگاهی و هوانوردی این فرودگاه دارای استانداردهای بین المللی بوده و مطابق با آخرین تکنولوژی روز دنیاست، گفت: فرودگاه ماکو در زمینی به مساحت 400 هکتار احداث شده و مساحت سطوح پروازی این محوطه 200 هکتار و طول باند آن سه هزار و 270 متر است.
مدیر فرودگاه منطقه آزاد ماکو افزود: این فرودگاه برای هواپیماهای ایرباس A320 طراحی شده و دارای هشت هزار مترمربع ترمینال اصلی و 800 مترمربع سالن تشریفات است و ارتفاع برج مراقبت بالغ بر 32 متر بوده و ساختمان های جنبی از قبیل ایمنی آتش نشانی و هواشناسی و غیره در حال احداث است.
به گزارش ایرنا؛ احداث این فرودگاه در خرداد سال 1393 شمسی آغاز شد و با پرواز مسافری بوئینگ 737 شرکت هواپیمایی سپهران در مسیر تهران ـ ماکو و بالعکس به بهره برداری رسید.

آمنه شهیدی امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.

آخرین اخبار آرشیو