«روز کیش» تبلور اراده، مشارکت و همبستگی جوامع محلی است

امام جمعه اهل سنت منطقه آزاد کیش گفت: روز کیش تبلور اراده، مشارکت و همبستگی مردم و مسئولان این جزیره برای رونق و آبادانی آن است.

به گزارش فرینا به نقل از خبرنگار ایلنا، حجت‌الاسلام حسن‌زاده در آیین افتتاحیه روز کیش نام‌گذاری «روز کیش» را بهترین فرصت برای معرفی این جزیره عنوان کرد و افزود: باید تلاش مسئولان این منطقه ایجاد رفاه و آسایش برای ساکنین آن باشد.
وی با اشاره به ظرفیت‌ها و پتانسیل‌های موجود در این جزیره گفت: باید با معرفی صحیح جزیره کیش در جهت رونق اقتصادی این منطقه تلاش کنیم.
امام جمعه منطقه آزاد کیش ابراز امیدواری کرد که با حرکت‌های خوب زمینه رفاه و آسایش مردم این خطه را فراهم کنیم.
حجت‌الاسلام حسن‌زاده با اشاره به روایتی از امام علی(ع) «که بهترین شهر آن شهری است که مردم آن در رفاه و آسایش باشند» گفت: ما نیز باید ضمن ایجاد رفاه و آسایش، آرامش فکری، فرهنگی و دیگر زمینه‌ها را برای همگان فراهم کنیم تا دین‌داری برای مردم در این نقطه مهیا شود. چراکه اگر بتوانیم شهری را ایجاد و اداره کنیم که مردم به‌راحتی دین‌دار شوند؛ ازین رو ارتباط آنها با خداوند بیشتر فراهم خواهد شد.
به گفته وی، اعتبار هر شهری مردم آن شهر هستند که در آن زندگی کرده و لذا همه خوبی‌ها مربوط به مردمان شهر تعلق می‌گیرد. 
در ادامه این مراسم امام جمعه اهل سنت منطقه آزاد کیش نیز گفت: روز کیش تجلی اراده مردم برای معرفی آن است.
شیخ یعقوب شمس افزود: روز کیش تجلی اراده مردم این خطه برای معرفی هرچه بیشتر ظرفیت‌های آن در سواحل نیلگون خلیج همیشه فارس است. 
وی گفت: روز کیش تبلور اراده، مشارکت و همبستگی مردم و مسئولان این جزیره برای رونق و آبادانی آن است.
امام جمعه اهل سنت منطقه آزاد کیش نام‌گذاری روز کیش را تدبیر مسئولان منطقه به‌ویژه مدیرعامل منطقه آزاد کیش دانست و افزود: با درایت و تفکری که در جزیره حاکم است این روز سر منشا رضایتمندی مردم شده و در تاریخ این سرزمین باقی خواهد ماند. 
شیخ یعقوب شمس، کیش را قطعه‌ای گرانقدر از سرزمین ایران دانست که توانایی‌های فراوانی برای میزبانی گردشگران داخلی و خارجی در خود دارد که می‌تواند نقش بی‌بدیلی در رونق اقتصادی و کسب درآمد در کشور داشته باشد.
امام جمعه اهل سنت منطقه آزاد کیش در ادامه گفت: جا دارد یادی کنیم از عزیزانی که اعم از دولتی، خصوصی و فعالان منطقه آزاد در عمران و آبادانی کیش تلاش کرده‌اند؛ لذا با همبستگی و بدون هرگونه تفکرات قومی ما نیز باید ادامه دهنده راه آنان برای رشد و توسعه این جزیره ایفا کنیم.
شیخ یعقوب شمس افزود: مردم کیش امروز با وحدت و همدلی گردهم آمدند تا برای عمران و آبادانی این خطه تلاش کنند.
وی تاکید کرد: امروز همه کسانی که دل در گرو آبادانی ایران اسلامی دارند؛ نیک می‌دانند که این راه با مشارکت و همبستگی مردم مقدور خواهد شد.
امام جمعه اهل سنت منطقه آزاد کیش در ادامه از مدیرعامل سازمان منطقه آزاد درخواست کرد تا تفکرات تحول‌گرایانه خود را در همه جای کیش گسترش داده تا روز به روز شاهد رفاه و آسایش اجتماعی مردم در این منطقه باشیم.

گفتنی است؛ خانواده مرحوم آیت الله هاشمی رفسنجانی، مرتضی بانک مشاور رییس جمهور و دبیر شورایعالی مناطق آزاد، محمد ابراهیم انصاری لاری مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش، محسن نریمان مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ارس، علیرضا جعفری هرندی معاون توسعه مدیریت و محمد معزالدین معاون برنامه ریزی و هماهنگی امور مناطق دبیرخانه شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی، ناصر شریفی نماینده مردم کیش و بندرلنگه و معصومه آقاپور علیشاهی نماینده شبستر و عضو کمسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی در این مراسم حضور داشتند.

یادآور می شود؛ از امسال بیستم آبان ماه به عنوان «روز کیش» نامگذاری شده است. تخفیف 50 درصدی بهای هتل ها و مراکز اقامتی، حمل و نقل رایگان ناوگان مینی بوس رانی و بخشی از ناوگان تاکسی رانی خدماتی است که به ساکنان و مسافران کیش در این روز ارائه می شود.

آمنه شهیدی امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.

آخرین اخبار آرشیو