عملکرد تولید و صادرات صنعت پتروشیمی اعلام شد

روابط عمومی شرکت ملی صنایع پتروشیمی اعلام کرد: تولید مجتمع های پتروشیمی تا پایان آبان ماه97 در مجموع به 36.7 میلیون تن و ارزش صادرات به بیش از 8.1 میلیارد دلار رسید.

به گزارش فرینا، عملکرد 20 مجتمع پتروشیمی مستقر درمنطقه ماهشهر تا پایان آبان ماه امسال 12 میلیونو نهصد و هشت هزارتن بوده است. همچنین، عملکرد 16 مجتمع پتروشیمی مستقر در منطقه عسلویه نشان می دهد، تولید واقعی این منطقه در مدت زمان یاد شده بیش از 16 میلیونو چهارصد و پنجاه و سه هزارتن بوده است.
بر پایه این گزارش، تولید واقعی 20 مجتمع پتروشیمیمستقر در مناطق داخلی کشور درمدت زمان مذکور بیش از هفت میلیون و سیصدوسی و هفت هزار تنبوده است. مجموع کل تولید صنعت پتروشیمی درآبانماه امسال 4.6 میلیون تن بوده است. گفتنی است که بالاترین عملکرد تولید تا پایان آبانماه امسال را مجتمع های خوزستان، اهتمام جم، پردیس، مهاباد،لرستان، خراسان، فن آوران، ارومیه، مرجان، فارابی، پلیمرکرمانشاه، فرساشیمی و زاگرس به خود اختصاص دادند.

**صادرات

صادارت محصولات پتروشیمی تاپایان آبان ماه به حدود 14 میلیون تن به ارزش 8.1 میلیارد دلار رسید. مجتمع های پتروشیمی در آبان ماه امسال بیش از یک میلیون و سیصدو پنجاه ویک هزارتن محصول به ارزش بیش از 760 میلیون دلاررا صادر کردند. در منطقه ماهشهر از ابتدای سال جاری تا پایان آبان ماهبیش از سه میلیون و 682 هزار تن محصول به ارزش بیش از دو میلیارد و دویست و سی و هشت میلیون دلار صادر شد.
همچنین در منطقه ویژه انرژی پارس نیز بیش از هفت میلیونو سیصد و پنجاه و چهار هزار تن محصول به ارزش بیش از چهار میلیارد و صد و شصت و یک میلیوندلار روانه بازارهای بین المللی شد. همچنین در سایر مناطق، بیش از دو میلیون و نهصد و چهل و هفت هزار تن محصول به ارزش بیش از یک میلیارد و هفتصدو هفتاد و سه میلیون دلار صادر شد.
بر اساس این گزارش، بالاترین میزان صادرات را از نظر وزنی پتروشیمی زاگرس با حدود یک میلیون و هفتصد و شصت و دو هزارتن و از نظر ارزشی نیز با بیش از 691 میلیون و هشتصد و هشتاد ونه هزار دلار صادرات در منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس، از ابتدای سال تا پایان آبان ماه به خود اختصاص داد. همچنین در منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی مجتمع پتروشیمی بندرامام بیش از یک میلیون و صد و شش هزار تن صادرات به ارزش بیش از 657 میلیون دلار را توانست رقم بزند.
در سایر مناطق نیز پتروشیمی خارک بیش از 758هزار تن محصول را به ارزش بیشاز 300 میلیون دلار روانه بازارهای خارجی کرد و رتبه نخست را در زمینه صادرات به خود اختصاص داد.

آمنه شهیدی امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.

آخرین اخبار آرشیو