4 / چابهار راهی آسان برای اتصال بازارهای جهانی است

عضو هیات مدیره و معاون اقتصادی و سرمایه گذاری سازمان منطقه آزاد چابهار گفت: چابهار با موقعیت راهبردی اتصال دهنده سه بازار جهانی و کریدورهای بین المللی برای توسعه اقتصادی کشورهای مختلف همجوار است.

به گزارش فرینا به نقل از ایرنا، غلامرضا پناه روز چهارشنبه در همایش معاونان اقتصادی و سرمایه گذاری سازمان های مناطق آزاد کشور در سالن همایش های بین المللی منطقه آزاد چابهار افزود: چابهار نقش ملی و بین المللی برای توسعه و تجارت شرق کشور بویژه استان سیستان و بلوچستان دارد.
پناه گفت: وجود بندر شهید بهشتی با ظرفیت تخلیه و بارگیری سالانه هشت و نیم میلیون تن کالا و پهلوگیری کشتی های اقیانوس پیما و فعالیت بندر شهید کلانتری و منطقه آزاد؛ چابهار را به یکی از نقاط مهم اقتصادی منطقه تبدیل کرده است.
وی افزود: منطقه آزاد چابهار با 9 پیکره و 130 واحد تولیدی فعال نقش بسزایی در تولید و صادرات دارد.
معاون اقتصادی و سرمایه گذاری سازمان منطقه آزاد چابهار ادامه داد: یکی از ماموریت های مهم چابهار در حوزه گردشگری است که در این زمینه هزار و 900 هکتار اراضی گردشگری آماده سرمایه‌ گذاری و اجرای طرح های مرتبط است.
پناه تصریح کرد: برای جذب گردشگران کشورهای همجوار از جمله پاکستان، افغانستان، هند و عمان در حال برنامه ریزی هستیم تا با کمترین هزینه بهترین موقعیت برای تفریح گردشگران را فراهم کنیم.
وی گفت: چابهار مرکز تجارت جهانی تراتزیت کالا و قطب گردشگری است و می تواند در توسعه اقتصادی داخلی و خارجی تاثیرگذار باشد.
معاون اقتصادی و سرمایه گذاری سازمان منطقه آزاد چابهار به موقعیت مناسب منطقه آزاد چابهار در زمینه استقرار صنایع اشاره کرد و افزود: کارخانه های بزرگی نظیر فولاد، پتروشیمی و دیگر کارگاههای بزرگ و کوچک پیش بینی شده است و بزودی این منطقه قطب سوم پتروشیمی کشور خواهد شد.
پناه با بیان اینکه زمینه سرمایه گذاری و ثبت شرکت در این منطقه فراهم است، گفت: نهایت همکاری با فعالان اقتصادی و سرمایه گذاران در این منطقه انجام می شود و هیچ مشکل و محدودیتی در این زمینه وجود ندارد.
وی تصریح کرد: چابهار بزودی به قطب تجارت، ترانزیت کالا و گردشگری تبدیل خواهد شد.
معاون اقتصادی و سرمایه گذاری سازمان منطقه آزاد چابهار افزود: سرمایه گذاری در حوزه زیرساخت های گردشگری، اماکن اقامتی و تفریحی در حال انجام است و بزودی ظرفیت های هتل و رستوران افزایش چشمگیری خواهد داشت.
گفتنی است، همایش معاونان اقتصادی و سرمایه گذاری سازمان های مناطق آزاد کشور از امروز / چهارشنبه/ با حضور معاون اقتصادی دبیر خانه شورایعالی مناطق آزاد و معاونان اقتصادی و سرمایه گذاری مناطق آزاد هفتگانه کشور به مدت 2 روز در منطقه آزاد چابهار آغاز بکار کرد.

آمنه شهیدی امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.

آخرین اخبار آرشیو