دور سوم مسابقات سافاری قهرمانی کشور در ماکو برگزار شد

دور سوم مسابقات سافاری قهرمانی کشور با حضور 50 شرکت‌کننده از هشت استان کشور در پارک امام (ره) ماکو برگزار شد.

به گزارش فرینا، مدیر اجتماعی، سلامت و ورزش سازمان منطقه آزاد ماکو در این خصوص به خبرنگار ایرنا گفت: شرکت کنندگان در روز اول مسیر پارک امام، جاده مسکن به دانالو، سد شهید قنبری، دره رند، قره تپه، مخند، آغگل، پلدشت و کمپ ارس پلدشت را طی کردند.
حسین ولی زاده افزود: پارک امام (ره)، جاده قره خاچ، توریان، سد بارون، مزرعه، جاده چالدران به سمت آواجیق، منشورهای بازالتی، کشمش تپه، تخته دوزی، جاده گاز به بازرگان نیز در روز دوم این مسابقات توسط شرکت کنندگان پیموده شد.
وی اضافه کرد: در این رقابت ها، حسن جمالی و محمودرضا عبادیان از البرز اول شد، فرزانه کریمی و تقی عباسی از البرز به مقام دوم رسید و جمال زارعی به همراه سیدجمال امینی از اردبیل مقام سوم را کسب کرد.
به گزارش فرینا، منطقه آزاد ماکو به عنوان یکی از هفت منطقه آزاد کشور به لحاظ محدوده جغرافیایی منطبق بر شهرستان های ماکو، شوط، پلدشت و شهر مرزی بازرگان بوده و در دولت تدبیر و امید به الگویی برای اقتصاد مقاومتی تبدیل شده است.
مساحت این منطقه حدود پنج هزار کیلومتر مربع بوده و به تنهایی بیش از 75 درصد کل مساحت مناطق آزاد کشور را به خود اختصاص داده و دومین منطقه آزاد بزرگ دنیاست.
این منطقه در مجاورت کشورهای ترکیه و جمهوری آذربایجان قرار دارد و طول مرزهای جمهوری اسلامی ایران در این منطقه با این کشورها به ترتیب 130 و 140 کیلومتر است.

خبرنگار منطقه آزاد ماکو امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.

آخرین اخبار آرشیو