بهره برداری از مرکز عملیات اضطراری در شهر فرودگاهی امام (ره) تا پایان سال

اولین جلسه ستاد مدیریت بحران وزارت راه و شهرسازی با حضور شهرام آدم نژاد، معاون حمل و نقل وزیر راه و شهرسازی و جانشین رییس ستاد مدیریت بحران این وزارتخانه، علی رستمی، ریاست هیات مدیره و سرپرست شرکت شهر فرودگاهی امام خميني (ره)، مدیران و نمایندگان شرکت‌های تابعه وزارت راه و شهرسازی برگزار شد.

به گزارش فرینا، سرپرست شرکت شهر فرودگاهی امام خمینی (ره) در این جلسه با اشاره به جایگاه مدیریت بحران در صنعت هوایی گفت: مرکز عملیات اضطراری در حوزه هوایی جایگاه مشخص دارد. این مرکز در شرکت فرودگاه‌ها تشکیل شده و در شهر فرودگاهی امام خمینی (ره) نیز در حال شکل گیری است و تا پایان سال به بهره‌برداری می‌رسد.

علی رستمی ادامه داد: وجود تفاهم نامه‌ها برای مواقع بحرانی ضروری است. ارگان‌های مختلفی در هنگام عملیات در بحران حضور دارند و باید با هم هماهنگ باشند. به عنوان مثال تجهیزات در انبارهای مختلف وجود دارد، اما مشخص نیست که در اختیار کدام ارگان‌ها است و هنگام بحران، این مشکل مساله ساز می‌شود.

رستمی افزود: آمادگی باید ایجاد شود و استمرار داشته باشد. جلسات باید در ستاد تکرار شود تا اعضا آمادگی داشته باشند. در صف‌ها نیز آمادگی از طریق اجرای مانورها حفظ می‌شود.

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.

آخرین اخبار آرشیو