راه اندازی خط کشتیرانی بین سه بندر هند با چابهار

مدیرکل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان گفت: خط کشتیرانی لاینر بین بنادر بمبئی- موندرا - کاندلا به چابهار با ورود نخستین کشتی به بندر شهید بهشتی راه‌اندازی شد.

به گزارش فرینا به نقل از ایرنا، بهروز آقایی با ‌اشاره به اولین محموله و شروع این خط کشتیرانی افزود: این کشتی کانتینری سه هزار و 700 (TEU) کانتینر کالا به همراه دارد که در بندر شهید بهشتی چابهار تخلیه می‌شود.
آقایی گفت: بندر شهید بهشتی چابهار با ظرفیت تخلیه و بارگیری سالانه هشت و نیم میلیون تن کالا قابلیت پهلوگیری کشتی‌های اقیانوس پیما با ظرفیت بیش از 100 هزار تن را دارد.
وی افزود: در یک سال گذشته پس از افتتاح بندر شهید بهشتی تخلیه و بارگیری کانتینر رشد قابل توجهی داشته به طوریکه از ابتدای سال جاری تاکنون نسبت به مدت مشابه سال گذشته 61 درصد رشد داشته است.
مدیرکل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان ادامه داد: تخلیه و بارگیری کالاهای نفتی در بندر شهید بهشتی از ابتدای سال تاکنون نسبت به مدت مشابه پارسال از رشد 80 درصدی برخوردار است.
آقایی تصریح کرد: در مجموع تخلیه و بارگیری کالاهای نفتی و غیر نفتی در مدت 10 ماهه نخست سال جاری نسبت به مدت مشابه پارسال 54 درصد رشد داشته است. وی افزود: همچنین تخلیه و بارگیری کالاهای غیر نفتی در مدت مشابه از ابتدای سال جاری تاکنون 35 درصد رشد و صادرات و ترانشیپ کالاهای غیر نفتی نیز رشد 100 درصدی را نشان می‌دهد.
مدیرکل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان ساخت جاده‌های دو بانده و ساخت آزاد راه از بندر چابهار به کرمان، مشهد و هرمزگان، تکمیل راه آهن چابهار ـ سرخس، ایجاد مجتمع‌های خدمات رفاهی و جایگاه‌های سوخت را از عوامل مهم برای توسعه و آبادانی سیستان و بلوچستان و تسهیل در حمل‌ونقل کالا عنوان کرد.

آمنه شهیدی امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.

آخرین اخبار آرشیو