6 / با اجرای طرح گردشگری مینوشهر؛ دسترسی شهروندان به ساحل اروندرود تسهیل می شود

در پنجمین روز از دهه فجر و با حضور مرتضی بانک مشاور رییس جمهور و دبیر شورایعالی مناطق آزاد و ویزه اقتصادی، گام نخست پروژه ساحل سازی اروند کبیر در مینوشهر افتتاح شد.

به گزارش فرینا به نقل از خبرنگار مهر، معاون فنی و زیربنایی سازمان منطقه آزاد اروند، ظهر امروز در مراسم بهره برداری از این پروژه گفت:  گام نخست پروژه ساحل سازی اروند کبیر در زمینی به مساحت یک هزار و ۷۰۰ متر و با هزینه کرد اعتباری معادل ۳۵ میلیارد و ۹۹۲ میلیون ریال به انجام رسیده است.
 موعود شمخانی از دژ مرزی به‌ عنوان اصلی‌ترین مانع دسترسی شهروندان به ساحل اروندرود به عنوان یکی از مزیت های خارق العاده منطقه نام برد و افزود: در راستای اجرای طرح گردشگری مینوشهر، سهولت دسترسی مردم به رودخانه و آزاد شدن ساحل، کار خاکبرداری دژ مرزی به طول یک هزار و ۷۰۰ متر از محل خروجی اروند صغیر به رودخانه اروند انجام و منطقه از بقایای جنگی پاکسازی شد.
شمخانی با شرح اینکه برابر با مصوبات کمیته رودخانه های مرزی و طی هماهنگی با ستاد کل نیروهای مسلح، طرح کلی گردشگری ساحل پیرامونی مینوشهر (جزیره مینو) می بایست به طور مرحله به مرحله اجرایی شود، گفت: در مرحله دوم نوبت به اجرای عملیات احداث جاده پیرامونی و الزامات پدافند غیرعامل در محدوده خاکبرداری شده رسید که برای انجام آن قراردادی به مبلغ ۳۵ میلیارد و ۹۹۲ میلیون ریال با بنیاد مسکن انقلاب اسلامی خوزستان به عنوان مجری منعقد شد.
معاون فنی و زیربنایی سازمان منطقه آزاد اروند افزود: گام نخست ساحل سازی اوند کبیر شامل احداث مسیر آسفالته دو خطه، احداث یک دستگاه پل ارتباطی و نرده حفاظتی اطراف جاده و تامین روشنایی مسیر است، که ادامه این مسیر به طول حدود ۱۱ کیلومتر پس از تائید کمیته رودخانه های مرزی به صورت قطعات محدود آزاد سازی و اجرا می شود.

آمنه شهیدی امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.

آخرین اخبار آرشیو