اولویت منطقه ویژه اقتصادی دوغارون توانمندسازی مناطق روستایی است

مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی دوغارون گفت: توانمندسازی روستاهای این شهرستان مرزی یکی از مهم‌ترین اولویت‌های منطقه ویژه اقتصادی دوغارون به عنوان معین منطقه 8 خراسان رضوی است.

به گزارش فرینا به نقل از ایلنا، فرامرز سلطانی افزود: این شهرستان از ظرفیت‌های جغرافیایی و مردمی بالایی برخوردار است و باید از این پتانسیل‌ها در راستای توسعه و آبادانی منطقه بهره‌برداری کرد.
سلطانی گفت: در برهه کنونی دشمنان از حربه اقتصادی برای ضربه وارد کردن به کشور استفاده کرده و آسیب‌های اقتصادی را بر ملت ایران تحمیل کرده‌اند در این میان می‌توان با سر لوحه قرار دادن فرمایشات مقام معظم رهبری فتنه دشمنان را خنثی کرد.
مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی دوغارون تایباد بیان کرد: برای توسعه چرخه اقتصادی شهرستان باید اقداماتی که بر محور صادرات و ارز است را انجام داد.
سلطانی با اشاره به عملیاتی شدن فاز 2 منطقه ویژه اقتصادی دوغارون تصریح کرد: برای اجرایی شدن صنایع تبدیلی در فاز 2 و تبدیل شهرستان به یک بنگاه بزرگ اشتغالزایی و اقتصادی در شرق کشور همت همگانی نیاز است.
وی به وجود 200 حلقه چاه در این منطقه اشاره کرد و افزود: با این توصیف هنوز متاسفانه در زمینه پرورش ماهی ضعیف بوده و از ظرفیت چاه‌های موجود استفاده لازم نشده است.
مدیر معین اقتصادی تایباد گفت: شهرک صنعتی تایباد مغفول واقع شده و منطقه ویژه اقتصادی دوغارون در نظر دارد با حفظ مالکیت توسط خود و با سیاست‌های گمرک و نیز با توجه به اینکه شهرک صنعتی در  محدوده اراضی منطقه واقع شده کمک کند تا از مزیت‌های اقتصادی منطقه ویژه استفاده کرده و فاز جدید صنعتی را آغاز کند.
مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی دوغارون افزود: با توجه به بررسی‌های به عمل آمده از منطقه ویژه اقتصادی دوغارون متاسفانه 35 درصد ظرفیت منطقه احصاء شده و باید تلاش شود تا مردم شهرستان از ظرفیت بالای خود در راستای توسعه آن استفاده کنند.

آمنه شهیدی امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.

آخرین اخبار آرشیو