اعلام مهمترین اولویت‌های بندری در سال ۹۸

معاون امور بندری و اقتصادی سازمان بنادر و دریانوردی مهمترین اولویت‌های بندری در سال ۹۸ را اعلام کرد.

به گزارش فرینا، محمدعلی حسن زاده ضمن تشریح مهمترین اولویت‌های بندری ایران در سال ۹۸، در خصوص مهمترین برنامه‌ها و اهداف معاونت بندری سازمان بنادر و دریانوردی در سال جدید اظهار داشت: جذب هرچه بیشتر سرمایه، رتبه بندی شرکت‌های کارگزار خدمات بندری، واگذاری بنادر کوچک و ارتقاء سطح شهر‌های لجستیکی مهمترین اولویت‌های بندری کشور در سال جاری است.
حسن زاده افزود: جذب هرچه بیشتر سرمایه توسط بخش خصوصی داخلی و خارجی کماکان به عنوان یکی از اهداف و اولویت‌های اصلی سازمان بنادر و دریانوردی در دستور کار قرار دارد و برنامه بعدی رتبه بندی شرکت‌های کارگزار خدمات بندری است که در این خصوص در حال مذاکره با مرکز ملی رتبه بندی هستیم.
به گفته وی، واگذاری بنادر کوچک به عنوان یکی از اهداف سازمان بنادر و دریانوردی تعریف شده است.
معاون امور بندری و اقتصادی سازمان بنادر و دریانوردی افزود: افزایش سهم ریل در مذاکره با راه‌آهن به طور جدی و مشخص در بندر شهیدرجایی در حال پیگیری است و امیدواریم در سال آتی این هدف عملیاتی‌تر از سال‌های گذشته محقق شود.
معاون امور بندری و اقتصادی سازمان بنادر و دریانوردی در خصوص موضوعات لجستیکی و پروژه‌های حمل و نقل چندوجهی و نیز مذاکره با سایر نهاد‌ها در دستور کار قرار گرفته و استفاده از ظرفیت سایر مناطق ویژه اقتصادی کشور به عنوان یک مجموعه مکمل تعریف شده است.
حسن زاده با بیان اینکه مصوبه شورای عالی لجستیک برای استقرار صنایع در بنادر امام خمینی (ره)، شهیدرجایی و شهیدبهشتی با هدف ارتقاء سطح شهر‌های لجستیکی به طور جدی دنبال می‌شود، گفت: از این طریق به دنبال آن هستیم تا جایگاه بنادر خود را در بین مناطق منطقه بهبود بخشیم.
معاون امور بندری و اقتصادی سازمان بنادر و دریانوردی ادامه داد: موضوع بازنگری در تعرفه‌ها نیز با توجه به تغییرات به وجود آمده در نرخ ارز و تحریم‌های اعمال شده، به منظور کمک به فعالان اقتصادی در بنادر در دستور کار قرار گرفته است و استفاده از ظرفیت‌های تبادل الکترونیکی اطلاعات و هوشمندسازی و یکپارچگی سامانه‌های بندری و دریایی یکی دیگر از اولویت‌های سازمان بنادر و دریانوردی است. 

آمنه شهیدی امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.

آخرین اخبار آرشیو