مدیریت سیلاب با بهره گیری از تکنولوژی های روز در منطقه آزاد اروند

معاونت فنی و امور زیربنایی سازمان منطقه آزاد اروند با بهره گیری از تکنولوژی های روز و داده های ماهواره ای، اقدامات لازم جهت کنترل و مدیریت سیلاب را انجام می دهد.

به گزارش فرینا؛ در جلسه ای که با حضور اسماعیل زمانی مدیرعامل سازمان، معاون فنی و امور زیربنایی و کلیه مدیران این معاونت و دیگران معاونت های سازمان و همراهی مشاور وزیر ارتباطات و فن آوری و مدیرکل فن آوری استان تشکیل شد. بهره گیری از تکنولوژی های ماهواره‌ای انجام گرفته توسط این سازمان و نیازهای فنی مدیریت بحران مورد بررسی قرار گرفت.

معاون فنی و امور زیربنایی سازمان منطقه آزاد اروند ضمن تأکید بر این نکته که جلسه تشکیل شده پیرو تعامل با وزارت ارتباطات جهت همکاری با اکیپ های متخصص در زمینه GIS و داده های ماهواره ای انجام شده است افزود: بروز و دقیق بودن داده های ماهواره هایی که اطلاعات روزانه را در بحث مدیریت سیلاب ارسال می کنند، بسیار حائز اهمیت بوده که خوشبختانه توانستیم با همکاری مشترک به اطلاعات این ماهواره ها دسترسی روزانه داشته باشیم.

موعود شمخانی همچنین از این خبر داد که ارتباط با مرکز سازمان فضایی شکل گرفته و تحلیل سیلاب‌ها به تیم اجرایی در مهار موثر و هدفمند کمک شایانی نموده است.

شمخانی با اشاره به این مهم افزود با پایش مستمر عکس های هوایی توانسته‌ایم روند سیل را تحلیل نموده و تصمیمات بهتر با هزینه کم تر و موثرتر گرفته و شرایط را  مدیریت کنیم.

وی گفت: بهره‌گیری از فناوری روز در کنار تلاش بی وقفه اکیپ‌های اجرایی کمک موثری به مدیریت بحران نموده است.

در خاتمه این جلسه نیز تصمیمات پیش گیرانه در محدوده منطقه آزاد اروند، جهت مهار سیلاب اتخاذ گردید.

خبرنگار منطقه آزاد اروند امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.

آخرین اخبار آرشیو