البرز در جایگاه نخست پرداخت تسهیلات رونق تولید

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان البرز گفت: سال گذشته 16 هزار و 700 میلیارد ریال تسهیلات رونق تولید در استان پرداخت شد که توانستیم رتبه اول را در کشور کسب کنیم

به گزارش فرینا، جهانگیر شاهمرادی در جلسه اقتصاد مقاومتی که در منطقه ویژه اقتصادی پیام برگزار شد افزود: البرز قابلیت های بسیار خوبی در صنعت دارد. هم اینک از بین سه هزار و 500 واحد صنعتی این استان 150 واحد صنعتی برند شناسایی شده به علاوه اینکه در استان 700 واحد صنفی قوی وجود دارد که بدلیل بحث شعاع 120 کیلومتری، محدودیت صدور پروانه بهره برداری برای آنها وجود دارند هر چند آنها نیز از واحدهای صنعتی خوب چیزی کم ندارند.
شاهمرادی ضمن تاکید بر برگزاری منظم جلسات ستاد تسهیل، گفت: به تمام فرمانداران اعلام شده که هیچ مشکلی از شهرستان نباید به مرکز استان منتقل شود مگر اینکه در شهرستان قابل حل نبوده و از حیطه وظایف مسؤولان شهرستانی خارج باشد. به این ترتیب اگر در استان یک جلسه ستاد تسهیل برگزار شود متناظر با آن 6 جلسه شهرستانی برگزار می شود.
وی اصناف استان را نیز جزو اصناف شاخص کشور برشمرد و گفت: مجموعه صنفی 30 هکتاری شیخ آباد که 12 سال رها شده بود در سال گذشته احیا شد و بخش عمده ای از مشکلات برق، گاز و شهرداری آن مرتفع گردید که اگر همکاری دستگاهها سرعت بیشتری بگیرد این شهرک صنفی قابلیت ایجاد 5 هزار شغل جدید را دارد.
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان البرز درباره اصلی ترین مشکل استان در بخش صنعت افزود: اصلی ترین مشکل زیر ساختی صنایع، برق است که در صورت حل شدن آن می توان به افزایش ظرفیت تولید 300 واحد صنعتی امیدوار بود.
شاهمرداری گفت: سال گذشته در بخش تسهیلات رونق تولید، سهمیه استان 12 هزار میلیارد ریال بود اما با رایزنی های صورت گرفته توانستیم 16 هزار و 700 میلیارد ریال تسهیلات رونق تولید در استان پرداخت کرده و رتبه اول کشور را به خود اختصاص دهیم البته استان بعدی با ما فاصله ای به اندازه 6 هزار میلیارد ریال دارد.

آمنه شهیدی امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.

آخرین اخبار آرشیو