آمادگی منطقه آزاد اروند برای اجرای برنامه های فرهنگی بلند مدت

در دیدار مدیر کل کتابخانه های عمومی خوزستان با معاون فرهنگی، اجتماعی و گردشگری سازمان منطقه آزاد اروند بر اجرای فعالیت های فرهنگی بلند مدت تاکید شد.

به گزارش فرینا، منصور کوهی رستمی، مدیر کل کتابخانه های عمومی خوزستان به همراه عباس حسین زاده، معاون امور کتابخانه ها و همکاری، مجتبی سعادتی، مسئول روابط عمومی اداره کل؛ رحیم محمدی پارسا، رئیس اداره کتابخانه های عمومی خرمشهر؛ احمدرضا دشت افکن، رئیس اداره کتابخانه های عمومی خرمشهر با قدرت اله طمیمیان، معاون فرهنگی، اجتماعی و گردشگری سازمان منطقه آزاد اروند دیدار و گفتگو کرد.
مدیر کل کتابخانه های عمومی خوزستان با گزارشی از وضعیت کتابخانه های عمومی استان به نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی اشاره کرد و گفت: جشنواره کتابخوانی رضوی سیره و سبک ائمه معصومین به ویژه امام رضا (ع) را در جامعه بسترسازی می کند.
منصور کوهی رستمی افزود: در طول سال های اخیر نهاد کتابخانه های عمومی کشور متولی بخش کتابخوانی جشنواره رضوی است که خوشبختانه در سال گذشته استقبال و مشارکت مردم در این بخش قابل توجه بود.
رستمی گفت: توجه مردم به سبک زندگی اسلامی در نهمین جشنواره رضوی نیازمند مشارکت فعال دستگاه های فرهنگی است و مطمئناً منطقه آزاد اروند می تواند سهم به سزای در ترویج این الگوی ناب داشته باشد.
وی افزود: توسعه و ترویج فرهنگ کتاب‌خوانی و مطالعه کتاب‌های مرتبط با سیره‌ پاک ائمه‌ معصومین علیهم‌السلام به‌ویژه حضرت امام رضا علیه‌السلام، حضرت معصومه سلام‌ الله علیها، حضرت احمدبن موسی علیه‌ السلام و سیره حضرت ابن‌الرضا امام جواد علیه‌ السلام زمینه رشد فکری و فرهنگی و کاهش آسیب های اجتماعی جامعه را در پی خواهد داشت.
معاون فرهنگی، اجتماعی و گردشگری سازمان منطقه آزاد اروند با ابراز امیدواری از فعالیت های کتابخانه های عمومی به نقش مهم آن در توسعه فکری و اجتماعی اشاره کرد و گفت: کتابخانه های عمومی بعنوان بال های پیشرفت جامعه به شمارمی رود و هر جامعه ای که به حوزه مطالعه و دانستن بیشتر توجه کند قطعاً در مسیر توسعه قرار می گیرد.
قدرت اله طمیمیان، به نقش و مسئولیت این سازمان اشاره کرد و افزود: با توجه به مسئولیت های اجتماعی منطقه آزاد اروند در برنامه های فرهنگی، آمادگی همکاری با همه سازمان ها به ویژه کتابخانه های عمومی وجود دارد و می طلبد برنامه ریزی جدی و بلند مدتی برای فعالیت های کتاب محور صورت پذیرد.
طمیمیان با اشاره به برگزاری جشنواره رضوی در استان گفت: ترویج رفتار های خوب و معرفی الگوهای مناسب به ویژه در کودکان و نوجوانان باعث سلامت جامعه و سرعت بخشی به توسعه های همه جانبه می شود و از این رو منطقه آزاد اروند در این زمینه با کتابخانه های عمومی به مانند دوره های قبل همکاری خواهد کرد.
معاون فرهنگی، اجتماعی و گردشگری سازمان منطقه آزاد اروند با اشاره به همکاری های شکل گرفته فی ما بین منطقه آزاد و ادارات کتابخانه های عمومی شهرستان های آبادان و خرمشهر افزود: مبلغ 1 میلیارد و 400 هزار ریال برای تعمیر و تجهیز کتابخانه های عمومی در سال گذشته اختصاص داده شد و برای ساخت و بهره برداری از کتابخانه مینو شهر نیز در حال اقدام هستیم تا فرایند ساخت این کتابخانه درسال جاری نیز صورت بپذیرد.

آمنه شهیدی امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.

آخرین اخبار آرشیو