زیرساخت های لازم برای استقرار و توسعه صنایع در منطقه ویژه اقتصادی لامرد مهیاست

مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی لامرد گفت: زیر ساخت ها برای ایجاد صنایع بزرگ و توسعه صنایع مستقر در این منطقه راهبردی بصورت صددرصد آماده و مهیاست و تبیین قابلیت های نهفته در این منطقه راهگشا است.

به گزارش فرینا، فریدون فدایی دولت در جمع خبرنگاران افزود: کلیه مولفه های توسعه و پیشرفت در این منطقه فراهم است و این  موضوع سبب شده است تا مسوولان  ذیربط از هیچ کوششی برای  پیشیبرد اهداف توسعه ای آن دریغ نورزند که در این خصوص حمایت های رییس هیات عامل ایمیدرو نقش برجسته ای دارد.
فدایی دولت گفت: اصلی ترین وظیفه ما  تلاش برای شناسانیدن ظرفیت و قابلیت های این منطقه  برای جذب سرمایه و  استقرار صنایع جدید با توجه به جمیع مزیت های موجود است و در این راستا  مشارکت در نمایشگاه ها، برگزاری همایش های تخصصی با محوریت معرفی منطقه، استفاده از متدهای نوین تبلیغاتی، تعامل با فعالین اقتصادی و استفاده از توانمندی رسانه ها در مسیر معرفی این منطقه استراتژیک مد نظر است.
وی همچنین از تغییر در پاره ای از مفاد واگذاری زمین به سرمایه گذاران خبر داد و افزود: از جمله مشکلاتی که می تواند  فراروی توسعه صنایع باشد طولانی شدن پروسه انجام عملیات اجرایی است که به همین منظور و با هدف تسریع روند تکمیل پروژه ها ضمن قایل شدن تسهیلات برای سرمایه گذاران ترتیباتی اتخاذ شده تا  حتی الامکان طرح ها در بازه زمانی کوتاهتر آماده بهره برداری شوند.
مجری طرح های صنایع انرژی بر لامرد و پارسیان از تلاش مدیران سلف خود و همه تلاشگرانی که برای ایجاد و توسعه این مناطق  همت کرده اند به ویژه آیت اله علوی وزیر اطلاعات و همچنین نماینده مردم حوزه انتخابیه لامرد و مهر تقدیر کرد و خواستار کوشش مجدانه برای بالندگی این دو قطب صنعتی شد.
مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی لامرد گفت: ایجاد فرصت های شغلی جدید از اهمیت زیادی برخوردار است و با هماهنگی مطلوبی که در سطح شهرستان و استان محل استقرار این منطقه وجود دارد، برغم برخی  محدودیت ها و شرایط بین المللی در حال رایزنی با سرمایه گذاران داخلی و خارجی برای جلب مشارکت آنها در زمینه سرمایه گذاری در منطقه ویژه اقتصادی لامرد  می باشیم.
فدایی دولت در پاسخ به این پرسش که  تنی چند از نمایندگان استان هرمزگان خواستار تفکیک مجری طرح های صنایع انرژی بر لامرد و پارسیان شده اند، تصریح کرد: این طرح ملی است و  دارای کد بودجه ای واحدی است، علاوه بر این در زمره مصوبات مجلس شورای اسلامی است و هر نوع بازنگری در آن نیازمند مصوبه جدید نهاد قانونگذار کشور است و امروز در میدان عمل لامرد و پارسیان مکمل پازل توسعه صنایع انرژی بر در جنوب کشور محسوب می شوند و ضمن تعامل با همه دست اندرکاران برای نیل به موفقیت های بیشتر حرکت می کنیم.
وی ابراز امیدواری کرد صاحبان سرمایه ساکن در مناطق پیرامونی از شرایط موجود برای مشارکت در ایجاد صنایع و برخورداری از مزیتهای متعدد استفاده مناسب را به عمل آورند.
مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی لامرد همچنین در خصوص مسایلی نظیر شمار شاغلین در این منطقه، بومی گزینی در شرایط یکسان، آثار مثبت توسعه ای ناشی از استقرار منطقه برای شهرستانهای مجاور،  برنامه های در دست اقدام، ایفای مسوولیتهای اجتماعی ، پرداخت بها و مطالبات معارضین ،و  چگونگی فائق آمدن بر چالش ها، توضیحاتی به اصحاب رسانه ارایه کرد.
منطقه ویژه اقتصادی لامرد از مراکز مهم صنعتی کشور در جنوب استان فارس واقع است.

آمنه شهیدی امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.

آخرین اخبار آرشیو