صرفه جویی ٣ میلیون یورویی با بومی سازی فناوری ها و تجهیزات در ترمینال گالری سلام

مدیرعامل شرکت شهر فرودگاهی امام خمینی (ره) با اعلام پیشرفت ٩٨ درصدی پروژه ترمینال گالری سلام، از افتتاح آن در آینده نزدیک خبر داد.

به گزارش فرینا، علی رستمی با بیان اینکه عملیات طراحی و ساخت ترمینال گالری سلام توسط متخصصین داخلی انجام گرفته، گفت: در ساخت این ترمینال کمترین وابستگی را به تولیدات خارجی داشتیم و با بومی سازی پل های تلسکوپی، سیستم کنترل هوشمند بار مسافر، نرم افزار مدیریت منابع فرودگاهی، کانتر های هوشمند و سایر تجهیزات گام جدیدی را در صنعت هوانوردی کشور برداشتیم.
رستمی افزود: همچنین نرم افزار هوشمند اطلاعات پرواز مورد استفاده در ترمینال گالری سلام نیز توسط شرکت های دانش بنیان داخلی بومی سازی شده است.
وی با اشاره به اجرای سیاست های اقتصاد مقاومتی در این مجموعه گفت: در سال گذشته در روند ساخت ترمینال گالری سلام با بومی سازی فناوری ها و تجهیزات و استفاده از نیروی کار داخلی بیش از ٣ میلیون یورو صرفه جویی ارزی داشتیم.
مدیرعامل شرکت شهر فرودگاهی امام خمینی (ره) افزود: با همکاری های صورت گرفته میان شرکت شهر فرودگاهی امام خمینی (ره) و یک شرکت دانش بنیان، نرم افزار مدیریت منابع  فرودگاهی فرودگاه بین المللی امام خمینی (ره) نیز بومی سازی شد و هم اکنون در مرحله آزمایشی بهره برداری از این نرم افزار قرار داریم.
گفتنی است؛ ترمینال گالری سلام به عنوان نخستین پایانه هوایی هوشمند کشور با ظرفیت اعزام و پذیرش ٥ میلیون مسافر در سال در آینده نزدیک به بهره برداری خواهد رسید.

آمنه شهیدی امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.

آخرین اخبار آرشیو